اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انفجار و آتش سوزی شدید در آپارتمان مسکونی

انفجار و آتش سوزی شدید در آپارتمان مسکونی

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از انفجار و حریق یک ساختمان مسکونی در بلوار فرصت شیرازی خبر داد.

 محمد هادی قانع گفت: آتش نشانان دیشب آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی که دارای چهار طبقه (هر طبقه دارای ۴ واحد) در بلوار فرصت شیرازی خیابان فاضل را مهار کردند.

وی افزود: کانون آتش سوزی، انفجاری بوده که در یکی از واحد‌های طبقه همکف به وقوع پیوسته بود و موجب حریق و شکستگی شیشه در‌ها و پنجره‌های ساختمان مذکور شده است.

قانع با بیان اینکه آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه اقدامات خود برای اطفای حریق و نجات را در دستورکار خود قرار دادند، گفت: یک گروه از آتش‌نشانان اقدام به اطفای حریق و ایمن‌سازی محل کرده و با توجه به سرایت شعله‌های آتش از پنجره ساختمان به واحد طبقه اول با تلاش همه جانبه موفق به اطفای کامل آتش و جلوگیری از گسترش آن شدند.

وی اضافه کرد: گروه دوم نیز همزمان اقدام به تهویه دود و خروج افراد اقدام کردند.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه به گفته شاهدان حادثه هنگام وقوع حادثه مالک واحد مذکور دچار سوختگی شده بود، گفت: این فرد در همان لحظات اولیه توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد.

وی درباره علت این حادثه نیز گفت: بررسی اولیه کارشناسان حاکی از آن است که نشت گاز و ایجاد شعله سبب وقوع این حادثه شده است، اما تحقیقات و بررسی‌های تکمیلی پس از اتمام عملیات آغاز شده و همچنان ادامه دارد./صداو سیما

کپی