اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مقصودلو: استخدام مربی خارجی نیاز شطرنج ایران است

مقصودلو: استخدام مربی خارجی نیاز شطرنج ایران است

نفر نخستین ریتینگ شطرنج مردان ایران گفت: فدراسیون به همدلی و انسجام نیاز دارد و امیدوارم رییس جدید بتواند با استخدام مربی خارجی، این رشته را در مسیر روزهای طلایی خود قرار دهد.

«پرهام مقصودلو»  با اشاره به انتخاب «حسن تامینی» برای ریاست فدراسیون شطرنج  اظهار داشت: مجمع برگزار شد و رییس فدراسیون مشخص شد من تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم که شطرنج بعد از یک بلاتکلیفی طولانی مدت، دوباره به روزهای اوج برگردد. ما سیر خوبی را در پیش گرفته بودیم و چندین عنوان مهم در سطح آسیا و جهان کسب کردیم. باید به آن روزها برگردیم.

وی ادامه داد: شطرنج بازان ایران جوان هستند و آینده‌دار، این تیم توانسته افتخارات زیادی کسب کند افتخاراتی که می‌شود دوباره به آن برگشت. البته لازمه این مهم تقویت تیم است و تیمی که باید با کمک وزارت ورزش و فدراسیون تقویت شود. ما نیاز به مربی خارجی با دانش داریم. اگر این مهم تحقق پیدا کند بدون شک می‌شود به آینده این رشته امیدوار بود. ما اکنون در بخش زنان و مردان در بین بهترین‌ها هستیم.

قهرمان جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ عنوان کرد: نمی‌شود بر روی یک یا چند ستاره سرمایه گذاری کرد بلکه برای تیم اصلی باید پشتوانه سازی انجام شود و لازمه آن نیز استعدادیابی و توقیت دانش شطرنج در ایران است. ما مربیان خوبی در سطح ملی داریم و اگر استعدادیابی انجام شود ستارگان خوبی را هم به جهان شطرنج معرفی خواهیم کرد.

پرهام مقصودلو که اکنون در جمع ۱۰۰ شطرنج باز برتر دنیا قرار دارد در چند سال گذشته توانسته افتخارات زیادی را در بخش تیمی و انفرادی کسب کند. عنوان قهرمانی جوانان جهان، قهرمانی آسیا در بخش تیمی، قهرمانی المپیاد زیر ۱۶ سال شطرنج در ۲ دوره، نایب قهرمانی المپیاد جهانی شطرنج و صعود با تیم ملی شطرنج ایران به گروه A  المپیاد جهانی از مهمترین افتخارات او  به شمار می‌رود.

 انتخابات فدراسیون شطرنج روز چهارشنبه (۱۲ خرداد) برگزار شد و حسن تامینی با کسب ۲۶ رای از مجمع عمومی توانست برای چهار سال سکان ریاست این فدراسیون را بر عهده گیرد. پیش از این مهرداد پهلوان زاده ریاست فدراسیون را بر عهده داشت که در اسفندماه سال ۱۳۹۸ دوره مدیریتی وی تمام شد و فرهاد نیکوخصال سرپرستی این فدراسیون را بر عهده داشت. / ایرنا

کپی