اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انهدام دو باند قاچاق سلاح در خوزستان

انهدام دو باند قاچاق سلاح در خوزستان

فرمانده انتظامی خوزستان از انهدام دو باند قاچاق سلاح و کشف ۲۵ قبضه کلت کمری در ۲۴ ساعت گذشته در خوستان خبر داد.

سردار سیدمحمد صالحی اظهار کرد: به دنبال کنترل و رصد تحرکات قاچاقچیان سلاح و مهمات در سطح استان خوزستان، ماموران پلیس امنیت عمومی با رصد اطلاعاتی، دو باند قاچاق سلاح و مهمات را شناسایی و زیر ضربه قرار دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با اشراف اطلاعاتی و انجام اقدامات پیچیده پلیسی در عملیاتی مشترک با همتای خود در شهرستان‌ شوش محل دپوی سلاح را در شهر شاوور شناسایی و ضمن دستگیری سرکرده باند از مخفیگاه متهم بازرسی به عمل آوردند.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه در این ارتباط ۲۰ قبضه سلاح کمری و ۴۰ تیغه خشاب مربوطه کشف شد، عنوان کرد: شناسایی و دستگیری دیگر اعضای باند در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: در عملیاتی دیگر ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با رصد فنی و اطلاعاتی باند سه نفره قاچاقچیان سلاح و مهمات را در محور شوش _ اهواز با یک دستگاه خودروی پراید شناسایی و در عملیات تعقیب و گریز و قانون به کارگیری سلاح، دستگیر کردند.

سردار صالحی افزود: در بازرسی از خودروی توقیفی ۵ قبضه کلت کمری و ۱۰ تیغه خشاب که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اینکه در مجموع این دو عملیات ۲۵ قبضه کلت کمری و ۵۰ تیغه خشاب کشف و چهار نفر دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: از آنجا که وجود سلاح غیر مجاز یکی از عوامل بسترساز جرایم خشن اعم از تیراندازی، قتل و سرقت‌های مسلحانه است، نیروی انتظامی با جدیت تمام و قاطعانه با قاچاقچیان سلاح و مهمات برخورد خواهد کرد./ایرنا

کپی