اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تکمیل طرح ارتقا آب از سد ایلام نیازمند ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار است

تکمیل طرح ارتقا آب از سد ایلام نیازمند ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه ارتقای آب از سد ایلام گفت: برای اجرای این طرح اعتباری معادل ۳۲۰ میلیارد ریال مورد نیاز است که از محل اعتبارات عمرانی و استانی تامین خواهد شد.

نورالله تیموری اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت شهری، ساخت و سازهای بی رویه و مهاجرت پذیری مرکز استان، افزایش دما، تغییرات اقلیمی، کاهش نزولات جوی و شیوع ویروس کرونا، شهر ایلام با کمبود حدود ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب مواجه است.

وی افزود: با بررسی های فنی و کارشناسی طرح ارتقا آب از سد ایلام در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

تیموری یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار تمامی توان عملیاتی خود را بکار گرفته است تا امر مهم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در جهت مقابله با بیماری کرونا و ادامه جریان آب شرب دچار مشکل و اخلال نشود.

وی استمرار این روند را نیازمند همکاری تک تک هم استانی‌ها در مصرف صحیح و اصولی آب دانست و یادآور شد: در صورت عدم توجه به اصل تاثیر گذار مدیریت مصرف، تلاش‌های شبانه روزی سقایان بی اثر خواهد ماند و قطعا مصرف کنندگان با قطع آب و یا حداقل کاهش فشار آب مواجه خواهند شد.

تیموری با بیان اینکه سال‌های سال است که کم‌آبی جزو چالش‌های اصلی کشور و استان است، گفت: در حالی که بیشتر مردم از وضعیت نامناسب منابع آبی استان آگاه هستند اما در استان شاهد بد مصرفی در حوزه آب هستیم.

۱۹۵ هزار مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام هستند./ایرنا

کپی