اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بخش ملی کنگره جهانی شعر اهل‌بیت(ع) فراخوان داد

بخش ملی کنگره جهانی شعر اهل‌بیت(ع) فراخوان داد

فراخوان بخش ملی کنگره جهانی شعر اهل بیت(ع) که تیرماه ۱۴۰۰ به میزبانی شهرداری شیراز برگزار می شود، اعلام شد.

دبیرخانه این کنگره درمطلب ارسالی به ایرنا آورده است: بخش مسابقه ملی با دعوت از شاعران سراسر کشور در دو بخش اصلی و  ویژه برگزار می شود.
این مطلب حاکی است: موضوعات بخش اصلی عبارتند از:زندگی، شخصیت و اندیشه حضرات اهل بیت(ع)، جنبه های معرفتی فرهنگ حضرات اهل بیت(ع)، سبک زندگی سالم در آینه معارف حضرات اهل بیت(ع)،احادیث و سیره حضرات اهل بیت(ع)، کرامات و فضایل و مناقب حضرات اهل بیت(ع) و جلوه های فرهنگ اسلامی در سیره حضرات اهل بیت(ع).
موضوعات بخش ویژه کنگره نیز شیراز؛ سومین حرم اهل بیت(ع) و سیره، مناقب و شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) خواهد بود.
شاعران سراسر کشور می‌توانند در هر یک از بخش های بخش اصلی و ویژه (شیراز سومین حرم اهل بیت«ع») حداکثر ۲ اثر را تا تاریخ پنجم تیر ۱۴۰۰به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
محدودیتی در ژانر و سبک  اشعار وجود ندارد و آثار باید صرفاً در قالب word  ارسال و در سربرگ هر شعر نام و نام خانوادگی، استان و شهر/روستای محل سکونت، شماره همراه و سال تولد شاعر درج شود.
همچنین آثار باید از طریق پست الکترونیکی shirazahlulbaytpoetry@gmail.com  به دبیرخانه کنگره ارسال شود که به صاحبان آثار برگزیده جایزه نقدی ۲۰ ، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریالی(نفرات اول تا سوم) تعلق می گیرد و برای حضور در کنگره،مهمان شیراز؛ سومین حرم اهل بیت(ع) خواهند بود.

این مسابقه با همکاری شهرداری شیراز، شورای اسلامی این شهر و حوزه هنری فارس برگزار می شود./ایرنا


 

کپی