اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

ماجرای ممانعت از ورود نماینده‌ مهرعلیزاده به صدا و سیما چه بود؟/ تاجرنیا: اعلام کردند محکومان قضایی را دعوت نمی‌کنیم

ماجرای ممانعت از ورود نماینده‌ مهرعلیزاده به صدا و سیما چه بود؟/ تاجرنیا: اعلام کردند محکومان قضایی را دعوت نمی‌کنیم

علی تاجرنیا در خصوص جلوگیری صدا و سیما از ورود وی به این سازمان برای ضبط گفت‌وگوی ویژه خبری به عنوان نماینده محسن مهرعلیزاده، اظهار کرد: فکر می‌کردیم با توجه به اینکه کاندیداها این حق را دارند که افراد نزدیک خود را آنجا معرفی کنند، علی‌القاعده می‌توانستم حضور یابم. در مجموع به نظر من حقی از ستاد آقای مهرعلیزاده تضعیف شد.

علی تاجرنیا گفت: صدا و سیما اعلام کرد که محکومان قضایی را دعوت نمی‌کنیم در صورتی که طبق قوانین محکومان قضایی می‌توانند کاندیدا هم شوند.

علی تاجرنیا در خصوص جلوگیری صدا و سیما از ورود وی به این سازمان برای ضبط گفت‌وگوی ویژه خبری به عنوان نماینده محسن مهرعلیزاده، اظهار کرد: فردی که یک کاندیدا به سازمان صدا و سیما معرفی می‌کند، بسته به شرایط و اقتضائاتی که دارد فردی از نزدیکان کاندیدا است. با توجه به آشنایی ۲۰ ساله من با آقای مهرعلیزاده ایشان تصمیم گرفتند که من در این نشست حضور پیدا کنم. مشخصات من را گرفتند و دقایقی قبل از ضبط برنامه اعلام کردند که شما از طریق سیستم ستاد انتخابات صدا و سیما مورد تایید قرار نگرفتید.

وی با بیان اینکه این تصمیم، تصمیم ستاد انتخابات بوده است، افزود: فکر می‌کردیم با توجه به اینکه کاندیداها این حق را دارند که افراد نزدیک خود را آنجا معرفی کنند، علی‌القاعده می‌توانستم حضور یابم. در مجموع به نظر من حقی از ستاد آقای مهرعلیزاده تضعیف شد.

تاجرنیا بیان کرد: البته صدا و سیما واکنش نشان داد و اعلام کرد که محکومان قضایی را دعوت نمی‌کنیم در صورتی که طبق قوانین، محکومان قضایی می‌توانند کاندیدا هم شوند.

وی به افزایش مشارکت و فرصت عادلانه اشاره کرد و گفت: امیدواریم شرایط به گونه‌ای شود که عدالت برابر در خصوص همه کاندیداها را شاهد باشیم. ما در تأیید صلاحیت‌ها و تبلیغات صدا و سیما که شاهد عدالت نبودیم، حداقل در وقت‌هایی که تعیین شده و در اختیار کاندیداها است، این حداقل حقوق رعایت شود.

 

بیانیه ستاد مهرعلیزاده در خصوص ممانعت از ورود نماینده‌ این نامزد به صدا و سیما
ستاد مهرعلیزاده در خصوص ممانعت از ورود نماینده‌ این نامزد به صدا و سیما بیانیه صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

ملت بزرگ ایران

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مانع ورود نماینده دکتر محسن مهرعلیزاده برادر گرامی دکتر علی تاجرنیا از نخبه‌های علمی و سیاسی کشور و نماینده‌ی دوره‌ی ششم مجلس شورای اسلامی، برای شرکت در گفتگوی ویژه‌ی خبری  شد.

این اقدام صدا و  سیما با توجه به هشدارهای قبلی شورای محترم نگهبان در حضوص رصد مطالب کاندیداها، گامی پیشتر درمسیر محدودیت کاندیداها بوده و نشانگر  آن است که کنترل و محدودیت مطالب با تفسیری جدید توسط کمیته‌ی انتخابات رسانه‌ملی به  محدودیت نمایندگان کاندیداها نیز تسری یافته است.

چنین نگاه بسته و محدودی با پیشی‌گرفتن از روش شورای محترم نگهبان، محصول ابتکار عملی است که در چند سال اخیر؛ به تعدد مراکز تصمیم‌گیری به مثابه راهکاری برای جایگزینی امیال اشخاص با قوانین جاری، می‌اندیشد.

این رویه را می‌توان گامی دیگر در ادامه‌ی روند  رقابت ناعادلانه و نابرابر دانست که صرفا در خصوص تنها کاندیدای اصلاح طلب این دوره، اِعمال می‌شود.

بدیهی است چنین اقداماتی دانسته یا ندانسته همسو با بدخواهان ایران، اعتماد هموطنان را بیش از پیش مورد هدف قرار داده، موجب دلسردی شده و نمادی از انتخاباتی ارائه می‌دهد که نتیجه‌ی آن از پیش معین است که خود نافی اراده‌ی نظام در خصوص حضور حداکثری مردم می‌باشد.

ستاد دکتر مهر علیزاده ضمن انتقاد از چنین رویکرد خارج از چارچوب اختیارات قانونی کمیته انتخابات صدا و سیما، توجه‌ همه کاندیداهای محترم دیگر را به این نکته جلب می‌نماید که به رسمیت شناختن این گونه اقدامات، بریدن شاخه‌ای است که جمهوریت نظام و انتخاب  مشروع رئیس جمهور آینده  بر روی آن استوار است و بالقوه  آسیب آن شامل همه‌ی عزیزان خواهد شد.

والسلام

ستاد محسن مهر علیزاده

۱۱خرداد ماه ۱۴۰۰/

جماران 

کپی