اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

برخورد جدی پلیس با خاطیان ترددهای غیرمجاز

برخورد جدی پلیس با خاطیان ترددهای غیرمجاز

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: با رانندگانی که نسبت به محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا بی‌توجهی کنند برخورد شده و ضمن تذکر لسانی در صورت بی‌توجهی خودرو عودت داده و اعمال جریمه می‌شود.

سرهنگ رسول ابراهیمی افزود: محدودیت‌ها در تعطیلات تشدید می‌شود و بر این اساس هیچ گونه برنامه‌ای برای یک طرفه کردن برخی مسیرها از جمله چالوس به تهران نداریم. 

وی گفت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، منع تردد خودروها بین استانی تا ساعت ۱۲ظهر روز  ۱۷ خرداد ماه ادامه دارد.

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی اضافه کرد: این اعمال محدودیت شامل همه شهرها اعم از قرمز، نارنجی و زرد می شود. برای ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای زرد و خروج خودروهای بومی از شهرهای زرد ۵۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

سرهنگ ابراهیمی افزود: برای اجرای درست و صددرصدی مصوبه اخیر کمیته امنیتی وزارت کشور، پلیس از توان عملیاتی سایر رده های انتظامی نیز استفاده می کند، بر این اساس برای اعمال تشدید محدودیت، همه دوربین های وزارت راه و شهرسازی و ناجا به روز رسانی شده تا رصد و پایش های لازم صورت گیرد. 

به گفته وی، همچنان محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد ادامه دارد و متخلفان ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

ثبت تخلفات ترددهای غیرمجاز با دوربین و تیم های گشتی پلیس

سرهنگ احمد شیرانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: تخلفات ترددهای غیرمجاز در محدودیت های اعمال شده  توسط دوربین های ثبت تخلف در شهرها و جاده ها و همچنین تیم های استقراری و گشتی پلیس راهور انجام می شود. 

وی افزود: برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت و ممنوعیت سفرهای بین استانی در همه گروه‌های رنگ بندی قرمز، نارنجی و زرد از ساعت ۱۲ روز گذشته - چهارشنبه ۱۲ خردادماه- آغاز و این طرح تا ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۷ خرداد ماه- ادامه دارد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ادامه داد: ممنوعیت خروج خودروها با پلاک بومی از شهرهای گروه قرمز و نارنجی و ورود خودروهای با پلاک غیربومی کماکان به این شهرها ادامه دارد.

شیرانی اظهار امیدواری کرد در اجرای این طرح بتوانیم با همکاری مردم نسبت به جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری اقدام و با کاهش روند بیماری نیز خدمتی به کادر فداکار درمان کشور ایفا کنیم./ ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی