اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

20 روز تا انتخابات 1400

20 روز تا انتخابات 1400

 صفحه توئیتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی نوشت: قبل از انتخابات، تبلیغات می‌کردند که مردم شرکت نکنند و ممکن است تقلب شود و... بعد از آنکه انتخابات پُرشوری انجام می‌گرفت، می‌گفتند مهندسی ‌شده. بعد که یک نفری انتخاب می‌شد، می‌گفتند رئیس‌ جمهور که اختیاری ندارد.
 سید احسان قاضی‌زاده ‌هاشمی عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از انتخاب مرتضی حیدری به عنوان مجری مناظره‌های انتخاباتی خبر داد.
 عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در توئیتر با هشتگ «پنج به یک عادلانه نیست» نوشت: معیشت اولین دغدغه مردم است و رفاه مهم‌ترین نیاز آینده کشور‌. اما شرط لازم برای تحقق این دو به داشتن بینش اقتصادی در اعمال سیاست‌های اجرایی و تنش‌زدایی در سیاست خارجی و شرط کافی داشتن سیاست‌های اقتصادی دانش‌محور و غیر پوپولیستی است.
 علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من ریالی خرج دخترهایم نکردم و یک دلار و هیچ ارزی به آنها ندادم، گفت: دانشگاهی که دختر من (در سوئیس) درس خوانده است، رنک ۱۰ اروپا است و پولی نیست. بعد دیروز آمدند و گفتند یک همسر در تهران و یک همسر در قم دارد؛ خجالت نمی‌کشند. این‌ها دین هم ندارند.
 سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سپاه در انتخابات ورود مصداقی ندارد گفت: این نهاد نه تنها نامزدی در انتخابات ندارد بلکه از هیچ فرد و یا لیست خاصی حمایت نمی‌کند.
 محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات اعلام کرد: برنامه و زمانبندی مشخصی برای اشتغال و بحران‌های اقتصادی دارم، روی بازار منطقه حساب ویژه‌ای دارم، تا پایان ۴ سال دولتم، تورم را تک رقمی خواهم کرد. او همچنین محمدجواد حق‌شناس را به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری ستاد انتخاباتی خود تعیین کرد.
 محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نخستین گفت‌وگوی انتخاباتی خود در رسانه ملی به تبیین نگاه فرهنگی دولت «اقدام و تحول» پرداخت و گفت: اهانت به اقوام ایرانی را به عنوان یک جرم تلقی می‌کنم و لایحه آن را به مجلس خواهم فرستاد. زبان مادری اقوام ایرانی را در مدارس جاری و ساری خواهم ساخت.
 امیرحسین قاضی‌زاده ‌هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگویی، تأکید کرد: دولت هیچ‌ وقت نباید بخوابد و باید همواره بیدار باشد. زمان برای «دولت سلام» معنا ندارد و هیچ زمانی نخواهم داشت و باید در تمام ۲۴ ساعت دولت کار کند یعنی دولتی ۲۴ ساعته خواهیم داشت.
 مسعود پزشکیان طی توئیتی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که از هیچ کدام از کاندیدا‌های ریاست جمهوری اعلام حمایت نخواهد کرد.
کپی