اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

دستبندی که خروپف کاربران را ردیابی می کند

دستبندی که خروپف کاربران را ردیابی می کند

دستبند سلامت فیت بیت به زودی می تواند صدای خروپف کاربران را ردیابی و کیفیت خواب فرد را از وجهه ای دیگر بررسی کند.

شرکت فیت بیت که دستنبدهای سلامت عرضه می‌کند، از سال ۲۰۱۷ فناوری ردیابی خواب را در محصولاتش ارائه کرده است. تاکنون تمرکز این قابلیت بیشتر روی اندازه گیری ضربان قلب و حرکات بدن بود تا اطلاعاتی درباره چرخه خواب کاربر برای او فراهم کند.

اما اکنون این دستبند سلامتی می‌تواند کیفیت خواب کاربر را از وجهه‌ای دیگر نیز اندازه گیری کند. در همین راستا شواهدی درباره اضافه شدن قابلیت ردیابی صوت و خروپف این دستگاه رصد شده است.

این دستگاه با استفاده از میکرفون روی دستبند سلامت یا ساعت هوشمند صدای خروپف کاربر در طول شب را ردیابی می‌کند. در مرحله بعد مدت زمانی که فرد خروپف می‌کند به درصد تبدیل و در نهایت به یکی از سه گروه در نظر گرفته شده، اختصاص داده می‌شود.

به عنوان مثال اگر فرد ۱۰ تا ۴۰ درصد از طول شب را خروپف کرده است، این وضعیت در حالت معتدل دسته بندی می‌شود. فیت بیت اعلام کرده این قابلیت نمی‌تواند بین افراد تمایز ایجاد کند. بنابراین اگر هم اتاقی فرد در خواب خروپف کند، دستبند سلامت آن را ثبت می‌کند.

همچنین می‌توان از این ویژگی برای اندازه گیری سروصدای اتاق خواب نیز استفاده کرد. فیت بیت سروصدای محیط خواب کاربر را در مقیاسی بین «بسیار آرام» تا بسیار پر سروصدا دسته بندی می‌کند./مهر

کپی