اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مفتی سوریه: نمیگذاریم هیچ آمریکایی در سوریه بماند

مفتی سوریه: نمیگذاریم هیچ آمریکایی در سوریه بماند

مفتی سوریه در سخنانی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را پیامی برای جهان خواند و گفت که مقاومت مردمی در شرق سوریه و ادلب اجتناب ناپذیر است.

 به نقل از شبکه خبری المیادین، أحمد بدر الدین حسون، مفتی سوریه در سخنانی اظهار کرد که هدف دشمنان سوریه ویران کردن آن بود و برخی می‌خواستند قدرت را در مصر و سوریه به افراط گرایان بسپارند تا توجیهی برای تخریب این دو کشور توسط صهیونیست‌ها فراهم کنند.

وی افزود: ما امروز هزینه موضع و مخالفت‌مان در مسئله حل و فصل اختلافات با اسرائیل را می‌پردازیم.

حسون همچنین تاکید کرد: فلسطین تاج سوریه، لبنان ریه آن و اردن پشت آن است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری کشورش نیز گفت: آنچه در سوریه رخ داد پیامی برای کل جهان بود.

این مقام سوری خطاب به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نیز تاکید کرد: آنچه ما در میادین سوریه دیدیم به خاطر شخص شما نبود و دلیل آن پیامی است که شما حامل آن هستی.

وی خطاب به ملت سوریه نیز اظهار کرد: به جهان درس دادید که شما چیزی از نفرت و عداوت نمی دانید.

مفتی سوریه خطاب به کردهای این کشور نیز تاکید کرد: مایه عزت شما در دمشق است نه در واشنگتن.

وی ادامه داد: رخ دادن مقاومت مردمی اجتناب ناپذیر است و ما نمی گذاریم هیچ آمریکایی نه در شرق سوریه و نه در ادلب باقی بماند.

حسون همچنین گفت: به کسانی که در شمال سوریه از اشغالگران حمایت می کنند می گویم که دیر یا زود ما را خواهید دید.کشورهای غربی و عربی در آنچه در  سوریه رخ داد نقش داشتند. سوریه یک کشور عربی است که نژادها و شهروندان مختلفی در آن وجود دارند، همه آنها سوری، مسلمان و مسیحی هستند و فرزندان یک کشور هستند و سخنان برخی حکما و علمای فتنه با هدف از هم پاشیدن کسور مطرح می شد./ ایسنا

کپی