اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

قطعی برق واکسیناسیون کرونا را مشکل کرد

قطعی برق واکسیناسیون کرونا را مشکل کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از بروز مشکلاتی در واکسیناسیون کرونا با قطعی برق خبرداد.

دکتر احمد هاشمی، 8خرداد ماه، درجلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: در حال حاضر ازدحام برای واکسیناسیون کاهش پیدا کرده اما قطعی برق مشکلاتی را برای نگهداری واکسن در مناطق روستایی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در بیمارستان‌‎های استان 274 نفر بستری هستند که ازاین تعداد 38 نفر در شب گذشته بستری شدند، اظهار کرد: روند بیماری ثبات  پیدا کرده، اما طبق روال همیشه کاهش بیماری سرعت زیادی ندارد و مرگ ومیر درسنین 60 الی 65 سال بیشتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: تعداد نمونه‌گیری‌ها کمتر شده و درصد نمونه‌های مثبت‌ها 30 الی 40 درصد است و متوسط استانی واکسینه شدگان 71 ساله، 70درصد است و همچنان در حال واکسینه کردن سنین 70 الی 80 سال هستیم.

میزان استفاده از ماسک در اسفراین 81 درصد است

اسحاق ایلدر آبادی، رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین، نیز در ادامه این جلسه گفت: 95 درصد بستری‌ها و 41 درصد نمونه‌گیری‌ها در اسفراین کاهش پیدا کرده است وهم اکنون 10 الی 12نفر در بیمارستان بستری هستند و استفاده از ماسک دراین شهرستان به 81 درصد رسیده است.

ایلدر آبادی افزود: شش هزار و 800 واکسن دریافت کردیم که 622 دوز واکسن باقی مانده است و بیش از پنج درصد جمعیت اسفراین واکسینه شدند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در خصوص سالمندان واکسینه شده اسفراین، بیان کرد: 26 درصد سالمندان اسفراین واکسینه شدند که واکسیناسیون برای بیش از 80 درصد سنین بالای 80 سال انجام شده است.

/ایسنا

کپی