اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

موج سوم کووید ۱۹ در راه انگلیس

موج سوم کووید ۱۹ در راه انگلیس

افزایش موارد ابتلا به کرونا در انگلیس نگرانی‌هایی را نسبت به بروز موج سوم کووید ۱۹ در این کشور به همراه داشته است.

موارد جدید ابتلا به کروناویروس در انگلیس در روز گذشته (جمعه) به بالاترین رقم در دو ماه گذشته رسید و تنظیم‌کنندگان مقررات دارویی در این کشور اجازه استفاده از واکسن تک دوز جانسون اند جانسون را تایید کرده‌اند.

جدیدترین واکسن کروناویروس در انگلیس در بحبوحه افزایش گمانه زنی ها در مورد شیوع کروناویروس هندی در این کشور تایید شده و ممکن است موجب شود دولت انگلیس مرحله بعد تسهیل محدودیت های کرونایی را به تاخیر اندازد.

آمارهای دولتی نشان می دهد: ۴۱۸۲ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در سراسر انگلیس شناسایی شده که بالاترین آمار روزانه از اول آوریل بوده است. در مجموع ۲۰ هزار و ۷۶۵ مورد جدید ابتلا طی یک هفته در این کشور شناسایی شده که نسبت به هفته قبل از آن افزایش ۲۴ درصدی داشته است. این افزایش محققان را بر آن داشته تا اعلام کنند که اکنون انگلیس در میان موج سوم همه گیری قرار دارد.

موارد جدید ابتلا در این کشور نسبت به اواسط ماه ژانویه و موج دوم بیماری، کاهش چشمگیری دارد اما روند افزایشی آمار مبتلایان پرسشهایی را در مورد تصمیم دولت برای برداشتن تمامی محدودیتهای اجتماعیِ باقی مانده در ۲۱ ماه ژوئن (ماه آینده میلادی) به همراه داشته است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، سویه شناسایی شده در هند حدود ۷۵ درصد از موارد جدید ابتلا به کروناویروس در انگلیس را تشکیل می دهد که نسبت به سویه های دیگر این ویروس مسری تر است./ ایسنا

دست چینی‌ها رو شد؟/ کووید۱۹ در لابراتوار

 

کپی