اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

سازمان ملل اتهام جدیدی را علیه اتیوپی مطرح کرد

سازمان ملل اتهام جدیدی را علیه اتیوپی مطرح کرد

سازمان ملل نیروهای اتیوپیایی را به ربودن بیش از ۵۰۰ تن از اقلیم تیگرای و بازداشت آنها در برخی پایگاه‌ها متهم کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی شدید از اقدام نیروهای ارتش اتیوپی در بازداشت صدها تن از ساکنان اردوگاه‌های آوارگان در منطقه تیگرای طی هفته اخیر، تاکید کرد: این اردوگاه‌ها باید امن باشند.

سه تن از نیروهای امدادرسان به خبرگزاری رویترز گفتند: نیروهای اتیوپیایی و اریتره‌ای ۵۰۰ نفر را از اردوگاه‌های اختصاصی آوارگان در شهر شایر واقع در شمال تیگرای بازداشت کردند.

بابار بالوش، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اظهار کرد: بار دیگر از همه طرف‌ها می‌خواهیم در مورد حفاظت از جان غیرنظامیان اطمینان یابند، این نکته برای همه طرف‌ها اهمیت دارد که در این درگیری به ماهیت غیرنظامی و انسانی نقاط آوارگی توجه کرده و آن را به رسمیت بشناسند.

بالوش در ادامه گفت: این وضعیت نه فقط برای نزدیکان افراد مفقود شده بلکه برای تمامی گروه‌های آواره حاضر در شایر دردناک است.

پیشتر خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا گزارشی از جرایمی را که نیروهای دو ارتش اریتره و اتیوپی در اقلیم تیگرای مرتکب می‌شوند از جمله مصادره، غارت و تجاوز جمعی به زنان در تمامی سنین تهیه کرده بود.

یکی از اعضای کادر پزشکی در میکیلی به آسوشیتدپرس گفت: نیروهای ارتش اریتره در اکثر موارد پس از یورش به هر روستا به زنان تجاوز می‌کنند./ ایسنا

کپی