اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

امضای تفاهم‌نامه همکاری کمیته ملی المپیک با دانشگاه آزاد اسلامی

امضای تفاهم‌نامه همکاری کمیته ملی المپیک با دانشگاه آزاد اسلامی

تفاهم نامه همکاری بین کمیته ملی المپیک و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رییس کمیته ملی المپیک به امضا رسید.

این نشست با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰، علیرضا رحیمی عضو هیات اجرایی، رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، پیمان فخری مدیر مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و سید حسین میرمشاور رئیس و سرپرست موزه ملی ورزش و جمشید صباغ زاده قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد در واحد علوم تحقیقات و سعید رشیدی معاون فرهنگی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای این نشست صالحی امیری ضمن خیر مقدم  و اشاره به اهمیت ارتباط مباحث علمی در ورزش قهرمانی و پهلوانی اظهار داشت: یکی از اتفاقات مهمی که در این دوره کمیته ملی المپیک شکل گرفت حلقه ارتباطی علمی ما با جامعه ورزش است که تاکنون ۲۰ طرح را در آکادمی ملی المپیک اجرا کردیم  و در زمینه‌های مختلف از قبیل آموزش مربیان، تربیت نسل جدید به نام امیدها و ستاره‌ها خوشبختانه کارهای علمی  خوبی در آکادمی انجام می‌شود .

وی ادامه داد: از آنجایی که ما یک مرکز آکادمیک داریم می‌توانیم در خصوص تبادل علمی و تربیت دوره‌های آموزشی که برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد همکاری مشترکی با دانشگاه علوم تحقیقات داشته باشیم. با توجه به اینکه قرار است قهرمانان ما وارد فضای مدیریت شوند این دوره‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند، همچنین مربیان و روانشناسان تیم‌ها نیاز به  دوره تخصصی دارند و از آنجایی که واحد علوم تحقیقات ظرفیت  بالایی در دانشگاه آزاد دارد می‌توانیم برای برگزاری این دوره‌ها از آنها بهره ببریم.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: جهت‌گیری که امروز در ورزش قهرمانی ایران است یک انسجام، وفاق ، منطق و یک برنامه روشن به سوی اهداف معین است و کار سلیقه و روزمره نداریم .

در ادامه این نشست رضا قراخانلو نیز اظهار داشت: ما همانطور که برای توسعه علمی ورزش قهرمانی مسوولیت داریم همانطور هم به لحاظ فرهنگی مسوولیت داریم؛ مباحث فرهنگی هم شامل مسائل بومی  و هم مسائلی است که IOC از ما می‌خواهد.

وی ادامه داد: برای برنامه ریزی و برگزاری دوره‌های علمی متعدد در تمام حوزه‌های علوم ورزشی اعم از جامعه‌شناسی، روان شناسی تا مسائل فیزیولوژی و پزشکی که منجر به توانمندی  مربیان، مدیران، ورزشکاران می شود و در اجرای آن نوجوانان، جوانان و بانوان دراولویت ما هستند؛ لذا در این زمینه‌ها  می‌توانیم از حضور اساتید شما بهره ببریم.

رئیس آکادمی ملی المپیک افزود: همچنین ما نیز می‌توانیم به تمامی دانشجویان ارشد و دکترا در اجرای رساله‌های دکترایی که بر اساس نیازهای پژوهشی کمیته ملی المپیک و حوزه کاری ما باشد از حداقل تا حداکثرکمک کنیم؛ ضمن اینکه دانشجویان نیز برای کسب تجربه عملی می‌توانند از آکادمی ملی المپیک و امکانات ما بازدید کنند.

سپس سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ ضمن اظهار داشت: حدود ۲سال قبل هماهنگی‌ها و توافقات مقدماتی برای استفاده از امکانات با واحد علوم تحقیقات داشتیم که بدلیل شیوع بیماری کرونا  و شرایط خاصی که به وجود آمد انجام نشد  و در حال حاضر به جز المپیک چهار رویداد مهم ورزشی دیگر پیش رو داریم که در نظر داریم تا با قطعی شدن تفاهم نامه طرفین تیم‌های ملی بتوانند برای اردو و تمرینات از امکانات  واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد بهره ببرند.

در ادامه نشست جمشید صباغ زاده قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد در واحد علوم تحقیقات ضمن تشکر ویژه از صالحی امیری برای توافق خوبی که با واحد علوم تحقیقات منعقد می‌کنند گفت: حضور من در این جمع بزرگ ورزشی بسیار باعث افتخار و مباهات است این توافقنامه برای ما مزیت و فرصت بزرگی است و تمام تلاشم براین است که به نحو احسن و بدون چالش انجام شود چراکه این یک ارتباط را مبارک می‌دانم و معتقدم برای فرهنگ قهرمانی و پهلوانی کشور یک مسیر لازم و ضروری است و خوشحالم که بتوانم یک سرباز کوچک در این حرکت بزرگ باشم./ کمیته ملی المپیک

کپی