اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

ادعای تازه یک نشریه امریکایی؛

چند دانشمند چینی پیش از شیوع کرونا به شدت بیمار بودند/ واکنش چین به این ادعا

چند دانشمند چینی پیش از شیوع کرونا به شدت بیمار بودند/ واکنش چین به این ادعا

نشریه وال استریت ژورنال نوشت؛ دست کم 3 دانشمند چینی انستیتوی ویروس شناسی شهر ووهان در نوامبر سال 2019 به شدت بیمار بودند.

به نوشته این نشریه، در نوامبر 2019، سه محقق از موسسه ویروسی ووهان به حدی بیمار بودند که مجبور شدند در بیمارستان تحت معالجه قرار بگیرند.

در عین حال تایید نشده که این دانشمندان مستقیماً به بیماری COVID-19 مبتلا بوده اند.

این نشریه تأکید می کند که با این وجود، اطلاعاتی مبنی بر اینکه اعضای تیم مشابهی که با ویروس های کرونا کار می کنند، بلافاصله پیش از شروع بیماری همه گیر با همان علائم در بیمارستان بستری شده اند، می تواند بسیار مهم باشد.
 

واکنش چین به خبر منتشره در وال استریت ژورنال

وال استریت ژورنال: سه محقق از موسسه ویروس‌شناسی ووهان چین مبتلا به کرونا شدند.

با استناد به گفته ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین، خبر منتشره در «وال استریت ژورنال» در باره گویا ابتلای سه محقق چینی در ووهان به کرونا صحت ندارد.

در وزارت خارجه چین متذکر شدند که 23 مارس سال جاری انستیتوی ویروس شناسی در ووهان اعلامیه ای منتشر کرد که در آن آمده است تا 30 ماه دسامبر 2019 این موسسه با ویروس جدید کرونا مواجه نشده بود.


 

در این اعلامیه آمده است:« تا روز 23 مارس سال 2021  هیچ یک از کارمندان موسسه علمی مبتلا به ویروس کرونا نشده اند. از اینرو خبر مربوط به ابتلای سه کارمند موسسه ویروس شناسی ووهان به هیچ وجه با واقعیت همخوان نیست».

گفتنی است که پیشتر جمهوری خواهان کمیسیون اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرده بودند که شواهد مستدل قوی وجود دارد که نشان می دهد همه‌گیری کووید - 19 می تواند به دلیل نشت از انستیتوی ویروس شناسی ووهان باشد.

بر اساس گزارشی که در وب سایت این کمیسیون منتشر شده است، عدم همکاری چین مانع تلاش های بین المللی برای شناسایی منبع واقعی ویروس شده است.

این نشریه همچنین خاطر نشان می کند که در برخی از محققان آزمایشگاه در پاییز سال 2019 علائم مشخصه بیماری پدیدار شد. بعلاوه، جمهوری خواهان به مشارکت ارتش چین در این موسسه در ووهان اشاره کردند.

سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس نسخه کامل گزارش یک گروه بین‌المللی از متخصصان را در بازدید از شهر ووهان برای شناسایی سرچشمه ویروس کرونا منتشر کرد. در آن گزارش، نشت کووید - 19 از آزمایشگاه بسیار بعید خوانده شد./ وال استریت ژورنال و اسپوتنیک 

جدیدترین جزییات از نخستین مرگ کرونایی اروپا در سال ۲۰۲۰/ وقوع نخستین مرگ در ۵ فوریه

ویروس کرونا دو ماه قبل از شناسایی نخستین مبتلا در ایتالیا وجود داشته است

علت سکوت رسانه‌های امریکایی در برابر مرگ‌های ناشی از واکسن فایزر

کرونا رنگین پوست‌ها، چاق‌ها و بیماران زمینه‌ای را تهدید به مرگ می‌کند

 

 

 

 

کپی