اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

اشتری: معیارهای رهبری در انتخابات ملاک عمل است

اشتری: معیارهای رهبری در انتخابات ملاک عمل است

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: حضور در انتخابات بر همه ما وظیفه است و باید معیارهای مقام معظم رهبری در انتخابات را ملاک عمل قرار دهیم و شخصی را انتخاب کنیم که دارای روحیه عدالت طلبی، انقلابی و جهادی و مردمی و دلسوز باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در مراسم گرامی داشت سوم خرداد ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات فتح المبین و آزادی خرمشهر افزود: باید شخصی را انتخاب کنیم که با فساد مبارزه کرده و به داشته های خودمان، جوانان و مردم اتکاء کند.

وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو در امتداد پیروزی رزمندگان و آزادگان در سوم خرداد سال ۶۱ است، تصریح کرد: قطعا مردم حضوری پرشور و با بصیرت در پای صندوق های رأی خواهند داشت وظیفه ما این است که یاد و خاطره رزمندگان را حفظ و احیاء کنیم چرا که همه ما به شهدا نیازمند هستیم.

فرمانده ناجا از انتخابات ۱۴۰۰ به عنوان حماسه بزرگ دیگری یاد کرد و گفت: باید به تأسی از شهدای که در دوران دفاع مقدس خلق یک حماسه را بر خود تکلیف می دانستند ما نیز در این مقطع حماسه آفرین باشیم.

سردار اشتری با بیان اینکه باید با حضور پرشور در انتخابات و انتخاب فرد اصلح دین خود را به شهدای عزیز ادا کنیم؛ عنوان کرد: مقام عظمای ولایت معیارهایی را برای انتخاب فرد اصلح مشخص کرده اند که باید آنها را مدنظر قرار دهیم ضمن اینکه ایشان بر حضور پرشور در انتخابات نیز تاکید کرده اند که بایستی به این امر مهم اهتمام ویژه داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به سالروز پیروزی رزمندگان اسلام افزود: آزادی خرمشهر پیروزی بزرگی برای رزمندگان اسلام بود، فتح خرمشهر باعث ارتقاء روحیه رزمندگان، شادی مردم عزیز، ناامیدی صدامیان و دشمنان انقلاب اسلامی شد؛ این فتح و پیروزی اثرات بسیار بزرگی در داخل و خارج از کشور داشت.

اشتری گفت: عملیات فتح المبین در دوران دفاع مقدس با لطف و عنایت الهی، همبستگی و وحدتی که بین نیروهای مسلح بود، اتفاق افتاد و این مهم یک پیروزی بزرگ برای رزمندگان اسلام بود.  فتح خرمشهر باعث ارتقاء روحیه رزمندگان، شادی مردم عزیز، ناامیدی صدامیان و دشمنان انقلاب اسلامی شد؛ این فتح و پیروزی اثرات بسیار بزرگی در داخل و خارج از کشور داشت.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که خرمشهر را خدا آزاد کرد، گفت: هیچ اتفاقی بدون اذن و اراده الهی اتفاق نمی افتد و آن افرادی که در آن دوران در خرمشهر حضور داشتند و راویانی که این عملیات را تاکنون ترسیم کرده اند همه شگفت زده بودند که این کار بزرگ را رزمندگان اسلام چگونه انجام داده اند، اینکه تعداد زیادی از عراقی ها خودشان را تسلیم کردند و تمام ابزار جنگی دشمن نیز در اختیار رزمندگان قرار گرفت که این امر یکی از نشانه های قدرت الهی در دوران دفاع مقدس بود.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: مقام عظمای ولایت امام خامنه ای فرموده اند:"خرمشهرها را در پیش داریم"؛ ما نیز باید همچون آمادگی در دوران عملیات خرمشهر اکنون خود را آماده کنیم و اگر مانعی برای انقلاب اسلامی پیش آمد آن را برطرف کنیم. 

وی ادامه داد: ملت ایران بعد از دوران دفاع مقدس در جبهه های مختلف جنگیدند و با حضور هوشمندانه و با بصیرت خود توطئه های دشمنان را در فتنه های سال های گذشته خنثی کردند از این رو در آینده نیز باید مراقب باشیم.

اشتری ادامه داد: مردم فلسطین در ۱۲ روز مقاومت توانستند کاری کنند که رژیم غاصب صهیونیسم عقب نشینی و آتش بس اعلام کند و خواسته های مردم مظلوم، شجاع و غیور مردم فلسطین را بپذیرد.

وی گفت: اگر امروز در جبهه های مقاومت و منطقه، مسلمانان و آزادیخواهان استقامت می کنند به شهدا و فرماندهان دوران دفاع مقدس و همچنین شهید والامقام سردار دل ها "حاج قاسم سلیمانی" تأسی کرده اند و با این روحیه و با اتکال به خداوند و استقامت در اجرای دستورات الهی نیز موفق شده اند./ایرنا

کپی