اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بازگشت مرد خبرساز در قامت مشاور فنی؛

فیروز کریمی: 10 سال است که از فوتبال متنفرم

فیروز کریمی: 10 سال است که از فوتبال متنفرم

انتخاب فیروز کریمی به عنوان مشاورفنی سرمربی تراکتور تبریز از اخبار عجیب آخر هفته‌ای بود که به پایان رسید.

صبح روز جمعه بود که فیروز کریمی بعد از چند مکالمه با رسول خطیبی سرمربی تراکتوری‌ها، در اردوی سرخ‌پوشان پیش از مسابقه حساس مقابل فولاد حاضر شد و بعد از یک جلسه تئوری، در تمرین کار را در دست گرفت؛ فیروز کریمی علاوه بر به زبان آوردن نکات فنی، در بخش از حرف‌هایش درباره تنفرش از فوتبال صحبت کرد. رشته‌ای که در آن عناوین بسیاری را کسب کرده و به قول خودش، بیش از 21 جام دارد.

او با اشاره به خاطراتی که شاید ذکر مجدد آن‌ها چندان جالب نباشد، این جمله را به زبان آورد که «10 سالی است که از فوتبال تنفر دارد و یک اتفاق خانوادگی که اخیراً رخ داده، به این تنفر دامن زده است»؛ با این‌حال او با تماس رسول خطیبی مجاب شده برای کمک به تراکتور به فوتبال بازگردد. جالب این‌که رسول خطیبی در این جلسه به بازیکنان  تاکید کرد خود را در اختیار سرمربی سابق تیم‌هایی مثل پاس، استقلال، صبا و ... بگذارند و البته  کریمی در تمرین پس از جلسه آنالیز، خیلی سریع اوضاع را در دست گرفت، آنهم  در شرایطی که  خطیبی نظاره‌گر تمرینات بود.

از آن‌جایی که تراکتور به صورت سنتی باشگاهی‌ست که اخبار از آن سخت به بیرون درز می‌کند، بازگشت کریمی به فوتبال با یک تصویر و یک شرح دو خطی اعلام شده است؛ اما شاید این تصمیم رسول خطیبی دامنه و دلایلی بیشتر از یک خبر معمول داشته باشد. سرمربی تراکتوری‌ها که با این تیم به جمع 8 تیم برتر قاره آسیا در لیگ قهرمانان صعود کرده، فیروز را در شرایطی به تیم اضافه کرده که پیش از کریمی، شاگرد سابقش فراز کمالوند در استقلال این نقش را برعهده گرفته و البته بعد از دریافت یک پیشنهاد خوب از باشگاه سایپا، از جمع آبی‌پوشان جدا شده است.

در آن زمان بسیاری از هواداران، فراز را بابت این‌که بعد از احیای اسمش در استقلال به تیم دیگری رفته مورد انتقاد قرار دادند اما مفاهمه‌ای که او با فرهاد مجیدی در این‌باره داشت، مانع از ایجاد حاشیه بیشتر در این خصوص شد .
 نکته جالب این‌که فیروز کریمی با وجود این‌که در یکسال گذشته در سطح اول فوتبال ایران مربیگری نکرده، همواره فردی نزدیک به حوزه فوتبال بوده است.

او پس از دو ماموریت‌ نجات‌بخش در آبادان و مسجدسلیمان و حفظ دو تیم نفتی در لیگ برتر، از رقابت‌های لیگ برتر فاصله گرفت و کار خود را در رقابت‌های لیگ دو و در تیم‌های اترک بجنورد و شمس آذر قزوین به عنوان مدیرفنی دنبال کرد؛ و بعد به عنوان یک چهره بذله‌گو و شوخ پای ثابت برنامه‌های تلویزیونی بوده که از آن‌ها می‌شود دربی 94 به عنوان کارشناس اشاره کرد. او هم‌چنین در برنامه ستاره‌ساز به عنوان یکی از داوران اصلی حضور دارد و هم‌چنین در مسابقه رضا رشیدپور نیز به عنوان شرکت‌کننده حاضر بوده و هم‌چنین در شوی شب‌های مافیا نقش‌آفرینی کرده است. آخرین حضور او در تلویزیون هم به برنامه خندوانه باز می‌گردد که صحبت‌هایش باعث جنجال و دلخوری جامعه نویسندگان از وی شد.

کریمی هم‌چنین با محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور مراودات ویژه‌ای داشته و در دو دوره مختلف سرمربی تیم ماشین‌سازی (یا گسترش فولاد) بوده و کاملا با کم و کیف و چم و خم کاری با این مالک ثروتمند فوتبال ایران آشناست؛ حالا باید دید که این سرمربی خبرساز و البته متنفر از فوتبال ایرانی تا پایان هفته و در شرایطی که دیدار حساس مقابل فولاد بعد از شکست در اراک در پیش‌روی تیم خطیبی‌ست، چه اتفاقی را در تراکتور رقم خواهد زد.

سوال مهم این است که آیا حضور فیروز کریمی یک شوک است و یا چیز فراتر از شوک از سوی رسول خطیبی تعقیب می‌شود./ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

غیبت ۶ بازیکن تراکتور مقابل فولاد

 

 

کپی