اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تونس پروازهایش با لیبی را از سرمی‌گیرد

تونس پروازهایش با لیبی را از سرمی‌گیرد

خطوط هوایی تونس از افتتاح مقر جدید خود در طرابلس، پایتخت لیبی خبر داد تا بدین ترتیب سفرهایش به لیبی بعد از توقف هفت ساله که به دلیل ناآرامی‌ها بود، ازسرگرفته شود.

به نقل از القدس العربی، شرکت خطوط هوایی تونس از انجام یک سفر به فرودگاه معیتیقه در طرابلس و سه سفر به بنغازی خبر داد تا بدین ترتیب، سفرهای روزانه به صورت منظم به لیبی ازسرگرفته شود.

خالد الشلی، مدیرکل خطوط هوایی تونس اعلام کرد: بازگشت پروازها مساله‌ای فراتر از یک امر نمادین است، چراکه لیبی فقط یک مسیر و خط تجاری نیست، بلکه یک کشور برادر است که روابط محکمی با آن داریم.

وی افزود: در سال ۲۰۱۳ تعداد بالایی از مسافران لیبیایی با خطوط هوایی تونس جابه جا شدند که تعداد آنها در آن هنگام به هفت هزار تن رسید و ما امیدواریم که این آمار در سال ۲۰۲۲ محقق شود. با وجود محدودیت‌های بهداشتی و تعداد محدود مسافران اما به نظر ما رسید که به لیبی بازگردیم تا سایر خطوط هوایی جهانی را به افتتاح دفاتر خود و ازسرگیری پروازهایشان ترغیب کنیم. این بازگشت ما در راستای تقویت پیوندهای دوستی و فعال سازی روابط تجاری است.

پیشتر عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی در کنفرانس خبری با هشام المشیشی، همتای تونسی خود در طرابلس، پایتخت لیبی عنوان داشت: ما توافق‌نامه‌هایی در زمینه‌های حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی با طرف تونسی امضا کردیم.

وی ادامه داد: توافق چندبندی را امضا کردیم که هدف کلی آن افزایش انجام تبادلات تجاری و حمل و نقل شهروندان دو کشور است./ ایسنا

کپی