اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

اژه ای: کاندیداها مراقب رفتار و اعمال خود باشند / با متخلفان برخورد جدی خواهد شد

اژه ای: کاندیداها مراقب رفتار و اعمال خود باشند / با متخلفان برخورد جدی خواهد شد

معاون اول قوه قضاییه گفت: با توجه به اینکه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نزدیک می‌شویم بایستی نامزدها مواظب و مراقب اعمال و رفتارهای خود باشند و به خاطر داشته باشند که رعایت اخلاق اسلامی یکی از مهم‌ترین موضوعات مهم در برگزاری انتخابات در کشور ایران است و تمام ضوابط و مقررات را رعایت کرده و کاری نکنند که دشمن را خوشحال کنند.

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در آیین تکریم و معارفه روسای کل سابق و جدید دادگستری کل آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بحث انتخابات یکی از مهم‌ترین رویدادهای پیش‌روی کشور است و در چنین شرایطی دشمنان تا به امروز از هیچ تلاشی برای تضعیف قدرت کشورمان دریغ نکرده‌اند و چه بسا فعالیت‌های خود را تشدید کرده و به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود هستند که بایستی مردم فهیم، ولایتمدار و آگاه ایران اسلامی با تدبیر و بینش بیشتر نقشه‌های دشمنان را برهم بزنند و شاهد یک انتخاب پرشور همراه با امنیت و سلامت و پیش رونده در کشور باشیم.

وی کاندیداهای ریاست جمهوری را مورد خطاب قرار داد و گفت: با توجه به اینکه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نزدیک می‌شویم، بایستی نامزدها مواظب و مراقب بر اعمال و رفتارهای خود باشند و به خاطر داشته باشند و رعایت اخلاق اسلامی یکی از مهم‌ترین موضوعات مهم در برگزاری انتخابات در کشور ایران است و باید تمام ضوابط و مقررات را رعایت کرده و کاری نکنند که دشمن را خوشحال کنند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: امروزه مردم آگاهانه اقدام به انتخاب کاندیدای اصلح می‌کنند و کارآمد بودن نامزد مورد نظر در ارجحیت امر قرار دارد و مهمترین مسئله برای مردم توجه به ارائه برنامه‌های مناسب در جهت رفع مشکلات و موانع جامعه از سوی کاندیداها است که مردم را برای انتخاب اصلح آماده می‌کند.

معاون اول قوه قضاییه افزود: دشمن به دنبال تفرقه افکنی و برهم زدن امنیت و آرامش در کشور است و در زمان خاص هم عملکرد متفاوتی دارد و ما همه باید در این زمان‌های خاص هوشیار باشیم و به دستگاه‌های امنیتی و قضایی توصیه می‌شود به طور جد در اقدامات پیشگیرانه اهتمام جدی داشته باشند.

وی در خصوص برخورد با تخلفات انتخاباتی افزود: قوه قضاییه در برخورد با تخلفات انتخاباتی بدون اینکه تفاوتی بین نامزدها قائل شود، با متخلفان برخوردی جدی و قانونی خواهد داشت.

محسنی اژ‌ه‌ای با بیان اینکه پیروزی در رضای خداوند است و بایستی این موضوع را در اولویت امور خود قرار دهیم، بر لزوم قدم برداشتن در مسیر حق برای رسیدن به پیروزی همیشگی اشاره کرد و گفت: باید اهل مشورت و تحقیق باشیم و اگر نتوانیم همه جوانب را ببینیم، نمی‌توان به درستی قضاوت کرد.

خاطرنشان می‌شود در ادامه این مراسم ناصر عتباتی به عنوان رییس جدید دادگستری آذربایجان‌غربی معرفی و از زحمات علی اکبر گروسی رییس سابق دادگستری آذربایجان‌غربی با اهدای لوحی تجلیل شد./انتخاب

کپی