اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

مقتدی صدر خواستار یکپارچگی مواضع در قبال قدس شد

مقتدی صدر خواستار یکپارچگی مواضع در قبال قدس شد

مقتدی صدر با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی در حال نبرد ویرانگری علیه ملت فلسطین است، خواستار یکپارچگی دیدگاهها به خاطر قدس شریف شد.

 مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توییتی با اشاره به اینکه جنگ ویرانگری توسط دشمن صهیونیستی علیه مردم فلسطین در حال وقوع است و هیچ تفاوتی میان کودکان، بزرگسالان، زنان، اماکن خدماتی و غیره قائل نمی‌شود، خواستار یکپارچگی مواضع به خاطر قدس شریف و فلسطین شد.

صدر گفت: در این حین، بایدن می‌گوید: اسرائیل باید جنگ غزه را خاتمه دهد. به اعتقاد من این مجوزی از سوی او برای خشونت بیشتر است. بنابراین دشمن صهیونیستی برای اعلام تشدید و تسریع جنگ علیه غزه شتاب می‌کند. مصر نیز  تنها برای اعلام آتش بس التماس می کند؛ مصری که از آن انتظار ایستادگی جدی و قاطع دربرابر آنچه برای برادرانشان در فلسطین اشغالی رخ می‌دهد را داشتیم.

وی ادامه داد: همزمان مواضع شرم آور برخی حاکمان را می‌بینیم که دفاع از مسئله فلسطین را به عهده داشتند. پس نه جوانمردی عربیت بر آنها اثر گذاشته و نه وجدان انسانی یا اسلامی آنها را به حرکت واداشته است. تا کی این ترس ادامه دارد؟ مجاهدان، زورگویی دشمن صهیونیستی را از بین برده‌اند. تا کی تعارف با نژاد پرستان بر سر خون فلسطینیان در غزه مظلوم ادامه دارد؟

صدر گفت، اگر الان رویکردها بخاطر قدس شریف متحد نشود پس چه وقت یکپارچه خواهد شد؟ آیا این نادانی و منافع سیاسی و اقتصادی ناچیز کافی نیست؟ اگر آمریکای شرور مانع نشست شورای امنیت شد چرا اعضای شورای همکاری اسلامی یا اتحادیه عرب و یا پارلمان‌های اسلامی نشست برگزار نمی‌کنند؟

وی در خاتمه نوشت: ای عربها و مسلمانان،  اگر تروریسم جسم شما و کشورهایتان را به نیابت از اسرائیل ناتوان کرد، در صورت تداوم سکوتتان، در مرحله آتی اسرائیل با زرادخانه خود ناتوانتان خواهد کرد. سزاوار نیست ملت‌ها (این ظلم) را نادیده و کوچک انگارند. برادرانتان در غزه زیر بمباران تروریستی بدون آب، برق و خدمات هستند. کودکان و زنانشان بی ‌وقفه کشته می‌شوند و سکوت شما نیز بدین معناست که منتظر بلای بعدی هستیم.

/ایسنا

کپی