اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

جمع آوری دوربین‌های تشخیص چهره مخفی از واشنگتن

جمع آوری دوربین‌های تشخیص چهره مخفی از واشنگتن

به دنبال اعتراض‌های گسترده مدنی، دوربین‌های تشخیص چهره مورد استفاده پلیس واشنگتن که قبلاً برای شناسایی معترضان مورد استفاده قرار گرفته بودند، جمع‌آوری می‌شوند.

دوربین‌های تشخیص چهره تا پیش از این توسط ۱۴ نهاد فدرال و محلی در نقاط مختلف آمریکا مورد استفاده بوده‌اند و قرار است به تدریج استفاده از همه آنها متوقف شود.

مهم‌ترین عامل توقف استفاده از این دوربین‌ها ضعف آنها در جهت شناسایی دقیق چهره افراد و احتمال بالای خطا به خصوص در زمان شناسایی رنگین پوستان و زنان است. مشکلات یادشده باعث تصویب قانونی در مجلس ایالت ویرجینیا با هدف توقف استفاده از دوربین‌های یادشده شد که موجب شد قوانین مشابهی در برخی ایالت‌های دیگر آمریکا نیز به تصویب برسد.

بر اساس قوانین یادشده استفاده از این دوربین‌ها مستلزم جلب نظر موافق مجالس قانون گذاری ایالتی است. پلیس در نقاط مختلف آمریکا از چند سال قبل به صورت مخفیانه استفاده از دوربین‌های شناسایی چهره را آغاز کرده بود که بعد از شناسایی و دستگیری برخی معترضان در نقاط مختلف آمریکا وجود این دوربین‌ها کشف شد.

در عین حال دقت پایین این دوربین‌ها در شهرهایی مانند پورتلند، بوستون و سان‌فرانسیسکو منجر به دستگیری اشتباه افراد شده است. در برخی موارد افرادی که در حال گذر از یک منطقه با حضور معترضان بوده‌اند به اشتباه به عنوان افراد معترض و خرابکار تشخیص داده شده‌اند./مهر

کپی