اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

تداوم تظاهرات همبستگی با فلسطین در سراسر جهان

تداوم تظاهرات همبستگی با فلسطین در سراسر جهان

تظاهرات اعتراضی روز چهارشنبه علیه تجاوزات اسرائیل به فلسطین در شهرهای مختلف جهان برگزار شد و معترضان خواستار آتش بس شدند.

 به نقل از شبکه قطری الجزیره، شهر استانبول روز گذشته(چهارشنبه) صحنه تظاهراتی در حمایت از فلسطینیان و محکومیت حملات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه بود.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با برافراشتن پرچم‌های فلسطین و سردادن شعارهایی خواستار مجازات اسرائیل در قبال اقدامات خود علیه مردم فلسطین شدند.

آنها همچنین نقض مقدسات اسلامی و مسیحی در شهر بیت المقدس و سکوت بین المللی در قبال آنچه در فلسطین اتفاق می‌افتد را محکوم کردند.

برلین

شرکت کنندگان در راهپیمایی دربرلین، پایتخت آلمان، در میدان "الکساندر پلاتس" گرد هم آمدند و بنرهایی را در حمایت از مردم فلسطین برافراشتند و خواستار پایان حملات اسرائیل در نوار غزه شدند.

شرکت کنندگان تجاوزات اسرائیل به فلسطینیان در عموم شهرها و شهرک‌های فلسطین را محکوم کردند.

پاریس

تظاهرکنندگان در پاریس، پایتخت فرانسه نیز  خواستار پایان بمباران اسرائیل در نوار غزه شدند، و سیاست‌های شهرک‌سازی صهیونیستی و کوچاندن فلسطینیان را محکوم کردند.

آنها همچنین نقض قوانین بین‌المللی توسط اسرائیل را محکوم کردند و از جامعه جهانی خواستند که برابر کردن قربانی با جلاد را متوقف و استفاده بی رویه و کورکورانه رژیم صهیونیستی از "زور نظامی" را محکوم کنند.

اسلام آباد

شرکت کنندگان در تظاهرات اسلام آباد، پایتخت پاکستان خواستار پایان نبرد اسرائیل علیه غزه شدند و تظاهرکنندگان" انفعال سازمان‌های بین‌المللی و سازمان همکاری اسلامی" را محکوم کردند. آنها خواستار گشایش گذرگاه‌های بشردوستانه برای کمک به ساکنان نوار غزه شدند و "حمایت نامحدود آمریکا از اسرائیل" را محکوم کردند.

این تجمع‌های اعتراضی توسط گروه اسلامی پاکستان و با مشارکت تعدادی از سازمان‌های جامعه مدنی برگزار شد.

کویت

در جهان عرب، نیز گروه‌های سیاسی کویت در همبستگی با فلسطین در میدان الاراده مقابل مجلس ملی کویت تجمع کردند.

معترضان گفتند که تحصن آنها همچنین بیانگر محکومیت حملات فزاینده اسرائیل به فلسطینیان در قدس، غزه و مناطق مختلف فلسطین است.

آنها همچنین بر ثبات رویکرد رسمی و مردمی کویت در قبال مسئله فلسطین تاکید کردند. معترضان از جامعه جهانی خواستند که از بی‌توجهی به جنایات مداوم اسرائیل دست بردارد و موضع روشنی را در قبال آن اعلام کنند.

اردن

همچنین تظاهراتی در اطراف سفارت رژیم صهیونیستی در امان، پایتخت اردن برای محکوم کردن حملات مداوم اسرائیل به فلسطینی‌ها برگزار شد.

تظاهرکنندگان خواستار لغو توافقنامه وادی عربه، بستن سفارت این رژیم در امان و خروج سفیر اردن از تل آویو شدند و شعارهایی را در حمایت از مردم فلسطین سردادند و مقابله با اشغالگری را خواستار شدند.

موریتانی

در همین راستا، گروه‌های سیاسی و مدنی موریتانی از سازمان ملل خواستند تا اسرائیل را تحت فشار قرار دهد تا حمله به فلسطینیان را متوقف کند و رهبران آن را که مسئول  قتل کودکان و زنان هستند، مجازات کند.

این امر در جریان راهپیمایی سازمان یافته توسط این گروهها در نواکشوت، پایتخت موریتانی به منظور محکومیت "جنگ نابودی فلسطینیان توسط اسرائیل" صورت گرفت.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی از کشورهای عربی و اسلامی حمایت مادی و سیاسی از مقاومت فلسطین تا پایان اشغال اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس شریف را خواستار شدند.

مراکش

در مراکش، نیز صدها نفر عصر چهارشنبه  در تجمعی در شهر مکناس (شمال) شرکت کردند تا تجاوزات اسرائیل به نوار غزه را محکوم کرده و خواستار لغو عادی‌سازی روابط با آن شوند.

شرکت کنندگان در این تجمع که با فراخوان سازمان‌های مدنی در این شهر برگزار شد، شعارهایی را در مخالفت با تجاوزات اسرائیل از جمله  "مردم خواهان لغو عادی سازی هستند" سر دادند.

کمک‌های بشردوستانه فوری از مراکش به نوار غزه، از طریق گذرگاه مرزی رفح با مصر ارسال شده است. این کمک‌ها از حدود ۴۰ تن مواد غذایی، لوازم پزشکی و پتو تشکیل شده است. نماینده وزارت بهداشت فلسطین آن را از سفیر مراکش در قاهره و نماینده آن در اتحادیه عرب دریافت کرد./ ایسنا

کپی