اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

نجات جان یک خانواده ۸ نفره در پائین دست سد سیمره

نجات جان یک خانواده ۸ نفره در پائین دست سد سیمره

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام از نجات جان یک خانواده ۸ نفره در پائین دست سد سیمره خبر داد.

"آیت قیصربیگی"، اظهار کرد: عصر روز گذشته گزارشی در ارتباط با در محاصره قرار گرفتن یک خانواده ۸ نفره در پایین دست سد سیمره منطقه تلخاب شهرستان بدره به خاطر رهاسازی آب این سد مخابره شد که بلافاصله نیروهای امداد و نجات به محل اعزام شدند اما از آنجا که امکان انجام عملیات امداد و نجات به خاطر شدت آب وجود نداشت بلافاصله با مدیران سدسیمره ارتباط برقرار شد و برای تسهیل در کار آب از مدار خارج شد.

وی گفت: با فرونشست آب بلافاصله عملیات امداد نجات توسط نیروهای هلال احمر و دیگر مجموعه شروع شد و خوشبختانه این خانواده ۸ نفره که اهل شهرستان ایلام بودند نجات یافتند.

قیصربیگی درخصوص علت رهاسازی آب سد سیمره گفت: به گفته مدیران سد به دلیل نوسانات برق و نیاز شدید به تامین برق معمولاً این موضوع از طریق مرکز دستور رهاسازی آب از سد آبی برقی سیمره برای تولید برق انجام می شود.

وی گفت: به دلیل شروع فصل گرم سال و نیاز شدید تامین برق با توجه به افزایش دما در استان و کشور موضوع رهاسازی آب برای تولید برق صورت می پذیرد اما در در اینجا خلائی که وجود دارد عدم اطلاع رسانی به موقع و هشدارهای لازم به مردم بوده که این موضوع هم به مدیران سد و هم به مسئولان پایین دست سد سیمره ابلاغ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان در پایان ضمن تشکر از پیگیری های استاندار ایلام و همچنین تلاش قابل تقدیر تیم های امداد و نجات به ویژه هلال احمر استان، فرمانداری بدره و مجموعه عوامل درگیر در کار ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی درست و اطلاع رسانی به موقع دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم./ایسنا

کپی