اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

حماس: فرمانده گردان‌های القسام در سلامت کامل به سر می‌برد

حماس: فرمانده گردان‌های القسام در سلامت کامل به سر می‌برد

«موسی ابو مرزوق» معاون دفتر سیاسی «جنبش حماس» تأکید کرد که «محمد الضیف» رهبر «گردان‌های عزالدین القسام» شاخه نظامی این جنبش به رغم تلاش صهیونیستها برای ترور او، در سلامتی کامل بسر می‌برد.

به گزارش امروز (پنجشنبه) شبکه خبری «المیادین» لبنان، ابومرزوق در مصاحبه با این شبکه گفت که الضیف دهها بار مورد سوء قصد از سوی عناصر صهیونیستی قرار گرفته که دشمن نیز به ۸ مورد آن اعتراف کرده است. او قبلا هم زخمی شده بود، اما آسیب جدی به او نرسید و اکنون در سلامت کامل بسر می‌برد و جنگ را علیه نیروهای اشغالگر مدیریت می‌کند.

روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» سه شنبه هفته جاری گزارش داد که ارتش اسرائیل حداقل دو بار قصد ترور محمد الضیف را داشته، اما موفق نشده است.

در همین حال کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که ارتش این رژیم همچنان در صدد ترور الضیف و دیگر رهبران عالی جناحهای مسلح فلسطین به ویژه حماس است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز چندی پیش اعتراف کرد که این رژیم سعی کرد محمد الضیف فرمانده گردان‌های القسام و ۷ تن دیگر از فرماندهان و رهبران حماس را ترور کند، اما هر بار شکست خورده است.

رژیم اسرائیل از سال ۱۹۹۲ در پی دستگیری محمد الضیف است و دستگاه‌های اطلاعاتی صهیونیست کوشش‌های بسیاری برای دستگیری او انجام داده‌اند که تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

اسرائیل در سال های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۰۳، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ برنامه‌هایی برای ترور الضیف اجرا کرد که همه آنها ناکام مانده است.

از جمله در تهاجم سال ۲۰۱۴ رژیم صهیونیستی به غزه، ارتش این رژیم به خانه الضیف نیز حمله کرد، اما او از این حمله جان سالم به در برد، هرچند همسر و پسر نوزاد و دختر ۳ ساله‌اش به شهادت رسیدند./ ایرنا

کپی