اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

پایان ماراتن گنج‌زاده و پورشیب؛ سجاد المپیکی شد

پایان ماراتن گنج‌زاده و پورشیب؛ سجاد المپیکی شد

پس از ماراتنی طولانی و تمام ایرانی میان گنج‌زاده و پورشیب، سهمیه المپیک توکیو در وزن ۷۵+ کیلوگرم به نام گنج‌زاده صادر شد.

روز نخست رقابت‌های کاراته قهرمانی اروپا، امروز (چهارشنبه-29 اردیبهشت‌ماه) در کرواسی برگزار شد و اوگور آکتاش با صعود به دیدار نهایی وزن 84- کیلوگرم ضمن تثبیت صدرنشینی خود در رنکینگ این وزن، باعث المپیکی شدن سجاد گنج‌زاده شد.

آکتاش تا پیش از این مسابقات  با 10942.5 امتیاز صدرنشین رنکینگ وزن ترکیب 75+ کیلوگرم( ترکیب وزن‌های منفی و مثبت 84) در صدر قرار داشت، اما با شروع مسابقات و کسر 990 امتیاز قهرمانی اروپا دوره گذشته از مجموع امتیازاتش با 9952.5 امتیاز پایین‌تر از پورشیب در رتبه دوم رنکینگ قرار گرفت.

کاراته‌کا ترکیه‌ای در رقابت‌های امروز با شکست نمایندگان لتونی، لیتوانی، اسلواکی و کرواسی به دیدار نهایی صعود و پیش از برگزاری دیدار فنیال مجدد 750 امتیاز به مجموع امتیازاتش اضافه کرد تا با 10702.5 امتیاز به صدر جدول رنکینگ صعود کند و باعث المپیکی شدن گنج‌زاده در رقابت تمام ایرانی با ذبیح‌الله پورشیب شود.

در رنکینگ حال حاضر وزن 75+ کیلوگرم المپیک، پورشیب با 10215 امتیاز بالاتر از سجاد گنج‌زاده با 9187.5 امتیاز قرار دارد، اما با توجه به اینکه گنج‌زاده در رنکینگ وزن 84+ کیلوگرم صدرنشین است و پورشیب در رنکینگ وزن 84- کیلوگرم در جایگاه دوم قرار دارد، سجاد المپیکی شد./ تسنیم

کپی