اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران در نامه ای مطرح کردند؛

سکوت در برابر حملات بی‌رحمانه غاصبان قدس موجب تأسف است

سکوت در برابر حملات بی‌رحمانه غاصبان قدس موجب تأسف است

ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سکوت جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر برابر حملات بی‌رحمانه غاصبان خبیث قدس و بی‌اعتنایی آنان اگر چه جای تعجب ندارد اما موجب تأسف بسیار است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای سرگشاده‌ خطاب به ائمه جمعه جهان اسلام خواستار اعزام فوری تیم‌های پزشکی و درمانی به مناطق آسیب دیده غزه مظلوم، اعلام انزجار و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در خطبه های نماز جمعه، مطالبه تأسیس صندوق امداد و حمایت، تحت نظارت اتحادیه بین المجالس اسلامی با هدف بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده شدند.

ائمه جمعه در این نامه همچنین خواستار تشکیل اجلاس موازی سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه بین‌المجالس اسلامی با موضوع فلسطین خواستار محکومیت و اخراج هرچه سریع‌تر رژیم کودک‌کش صهیونیستی از سرزمین‌های اشغالی و آزادی قدس شریف شدند.

در این نامه آمده است: باتقدیم احترام و تمنای قبولی عبادت و بندگی خالصانه شما به درگاه حضرت رب العالمین در رمضان الکریم و آرزوی شوکت و عظمت برای ملتهای مسلمان جهان و شما عالمان بزرگوار که صدای رسای عزت و عظمت و سفیران غربت و مظلومیت محرومان و مظلومان هستید.

ائمه جمعه در این نامه افزودند: نیک می‌دانید که "ارض مقدس" فلسطین و مسجد"الاقصی"  که مفتخر به ندای آسمانی " بارکنا حوله" است، پس از سال‌ها غربت و تنهایی و مقاومت برابر جنایات و تخریب و بیرحمی دشمن و تحمل رنج آور تفرقه و سکوت و تطبیع و بی عملی مسلمین و نخبگان و دولتمردان بلاد اسلامی؛   این روزها در شرایطی حساس و سرنوشت ساز به سر می برد. از سویی جنایات و ددمنشی های اشغالگران صهیونیست، مردم بی‌پناه، به‌ویژه بانوان وکودکان مظلوم و بی گناه و زیرساخت‌ها و ابنیه عمومی و خصوصی غزه قهرمان را هدف گرفته و قلوب همه احرار را در سراسر جهان آزرده است و از دیگر سو، حماسه مقاومت و استقامت مجاهدان سرافراز سرزمین مقدس پیامبران و پایداری قهرمانانه و وحدت کم نظیر و به هم پیوسته مناطق قدس شریف، کرانه غربی و غزه، دل‌ها و جان‌ها را سرشار از غرور و حماسه مقدس کرده است. سکوت جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر برابر حملات بی‌رحمانه غاصبان خبیث قدس و بی اعتنایی آنان، اگر چه جای تعجب ندارد، اما موجب تأسف بسیار است.

ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران در این نامه یادآور شدند: تعجب صدچندان اما؛ از برخی دولت‌ها و سازمان‌ها و مجامع بین المللی اسلامی است که برابر این جنایات و قساوت‌های بی‌نظیر به صدور بیانیه‌هایی خنثی و تأسف لسانی اکتفا کرده و از هرگونه اقدام مؤثر و عملی برای پایان این جنگ افروزی‌های غاصبان قدس و فلسطین دریغ ورزیده‌اند. این درحالی است که مساله فلسطین، موضوع اولی و اصلی جهان اسلام است که به هیچ قیمتی نباید به بوته فراموشی و کم‌توجهی سپرده شود. فلسطین، قصه پرغصه جهان اسلام و اولین دستور کار جهادی همه مسلمانان جهان، به‌ویژه علمای متعهد بلاد اسلامی است که باید به‌عنوان یک مطالبه فراگیر و دائمی در قالب‌های متنوع و فرصت‌های مختلف مطرح شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: آزادی قدس و اخراج ذلت‌بار صهیونیست‌های غاصب و سپردن سرنوشت این کشور عزیز به دست انتخاب همگانی مردم این سرزمین، چنانکه رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرموده‌اند می‌تواند و باید به عنوان محور وحدت و هم‌افزایی جهان اسلام و علمای بلاد و مشاعل هدایت ناس، مطرح شده و موجب تحول و دگرگونی موازنه اقتدار به نفع کشورهای اسلامی شود. تمام هراس استکبار جهانی از روز جهانی قدس، این یادگار امام خمینی کبیر به‌ همین دلیل است.

ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران یادآورشدند: ما ائمه جمعه ایران اسلامی، ضمن محکومیت جنایات کم سابقه دشمنان عزت و عظمت مسلمانان و تقبیح حمایت آمریکا و استکبار جهانی از آن، مراتب حمایت همه جانبه علمای دینی و مردم مقاوم ایران را از مردم عزیز و شریف فلسطین و جهاد یکپارچه و متلاحِم آنان و مجاهدان سرافراز مقاومت اسلامی آن دیار مبارک اعلام کرده و همه شما عزیزان را به اعلام انزجار و محکومیت لسانی و عملی درخطبه‌های نمازجمعه و در همه فرصت‌های ممکن، دعوت می‌کنیم و بر این باوریم که نصرت مردم مسلمان فلسطین مصداق بارز نصرت دین خداست.

در این نامه آمده است: از شما عزیزان درخواست داریم که بیایید یک صدا و متحد از مردم آزادیخواه جهان و مجامع بین‌الملل اسلامی بخواهیم تا شرایط را برای ارسال کمک‌های فوری بشردوستانه و اعزام تیم‌های پزشکی و درمانی و امداد، به‌ویژه در شرایط دشوار گسترش بیماری همه‌گیر کرونا به این سرزمین رنج‌دیده و قامت افراشته، فراهم سازند. همچنین شایسته می‌دانیم شرایطی فراهم شود تا بیمارستان‌های کشورهای اسلامی، آماده پذیرایی و درمان مجروحان مظلوم بمباران‌ها و موشک باران‌های دشمن صهیونیستی باشند.

ائمه جمعه ایران اسلامی در این نامه پیشنهاد کردند: با پایان یافتن حملات و تجاوزات ددمنشانه و غیرانسانی رژیم کودک‌کش صهیونیستی و با استقامت و پایداری رزمندگان پیروز و همیشه قهرمان ملت فلسطین و ناکامی قریب الوقوع دشمن صهیونیستی، امکان بازسازی سریع زیرساخت‌های اصلی فلسطین و جبران صدمات و خسارات وارده از طریق تأسیس "صندوق امداد و حمایت "، تحت نظارت اتحادیه بین المجالس اسلامی فراهم شود.

ائمه جمعه ایران اسلامی همچنین در این نامه از سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه بین المجالس اسلامی خواستند با تشکیل اجلاس مجازی فوری، راهکارهای حمایت عملی و امداد رسانی فوری به مردم مظلوم و مقاوم فلسطین را بررسی و پیگیری کنند./ایسنا

کپی