اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

درخواست سازمان ملل و اتحادیه اروپا برای احیای روند صلح خاورمیانه

درخواست سازمان ملل و اتحادیه اروپا برای احیای روند صلح خاورمیانه

معاون دبیرکل سازمان ملل و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار پایان درگیری‌ها در غزه و احیای روند صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی شدند.

 به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی در جریان مراسمی ویژه برای حمایت از مسأله فلسطین خاطرنشان کرد، جامعه جهانی باید برای پایان دادن به درگیری‌ها در اراضی فلسطینی و تعیین روند مذاکرات میان طرفین فلسطینی و اسرائیلی از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

وی همچنین تصریح کرد، باید بازیگران بین‌المللی ذی‌ربط از جمله کمیته چهارجانبه خاورمیانه هر آنچه که از دستشان برمی‌آید برای احیای روند صلح انجام دهند که این تنها راه رسیدن به یک راه حل عادلانه و ادامه‌دار است.

از سوی دیگر، اتحادیه اروپا بر عزم خود جهت همکاری با آمریکا و سایر طرف‌های کمیته چهارجانبه بین‌المللی به خاطر پایان یافتن درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تاکید کرد.

در همین راستا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان نشستی فوق‌العاده در بروکسل خاطرنشان کرد: ما بر این باور هستیم که راهکار سیاسی واقعی به تنهایی برای صلح کافی است و این امر مستلزم احیای چشم انداز سیاسی است.

بورل عنوان کرد، کاری که اکنون باید انجام داد توقف خشونت و پیوستن به گفت‌وگوی سیاسی به خاطر احیای روند صلح است.

وی ادامه داد: ما با ایالات متحده برای تحقق این هدف با شرکایمان، با آمریکا و کمیته چهار جانبه تلاش خواهیم کرد.

بورل گفت: وزرای خارجه ۲۶ کشور از ۲۷ عضو اتحادیه اروپا طرف‌ها را به آتش بس دعوت کرده‌اند./ ایسنا

کپی