اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

لاوروف: مسکو نگران است تروریست‌ها در شمال افغانستان فعال‌تر شوند

لاوروف: مسکو نگران است تروریست‌ها در شمال افغانستان فعال‌تر شوند

وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) تاکید کرد، مسکو نسبت به افزایش تروریسم بین‌المللی در شمال افغانستان نگران است و برای تاجیکستان که با این کشور جنگ‌زده هم مرز است برای مبارزه با این موضوع کمک‌هایی فراهم خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای تاجیکستانی خود در کنفرانسی خبری گفت: ما نگرانیم چرا که سازمان‌های تروریستی بین‌المللی در حال افزایش فعالیت‌های خود در ولایت‌های شمالی افغانستان هستند. ما آماده‌ایم تا تمامی کمک‌های لازم را به تاجیکستان برای مبارزه با تروریسم، افراطگرایی و قاچاق مواد مخدر ارائه دهیم.

وی همچین در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تنش‌ها میان ارمنستان-آذربایجان پرداخت و میانجی‌گری مسکو در مذاکرات تعیین مرز ارمنستان-آذربایجان از طریق یک کمیسیون مشترک ویژه را پیشنهاد داد.

لاوروف افزود: ما مفصلا به دوستانمان درباره تلاش روسیه برای حل این مساله که به خاطر نبود ثبت قانونی بین‌المللی مرز این دو کشور رخ داده، توضیح داده‌ایم. روسیه در راستای توافق اولیه میان ارمنستان و آذربایجان کمک خود را برای آغاز و اجرای تعیین این مرزبندی از طریق ابتکارعمل ایجاد کمیسیون مشترک ویژه ارمنستان-آذربایجان پیشنهاد داد که در آن مسکو می‌تواند نقش میانجی‌گر یا مشاور را ایفا کند./ ایسنا

کپی