اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

مخبر: تا پایان شهریور ۱۴۰۰ دغدغه‌ای به نام واکسن کرونا نخواهیم داشت

مخبر: تا پایان شهریور ۱۴۰۰ دغدغه‌ای به نام واکسن کرونا نخواهیم داشت

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با تاکید بر اینکه به تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام کوو ایران برکت رسیده‌ایم، گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان شهریور ۱۴۰۰ دغدغه‌ای به نام واکسن کرونا در کشور نخواهیم داشت.

 محمد مخبر روز سه شنبه در حاشیه مراسم ایجاد ۲۲۰ هزار شغل برکت در سال جهش تولید و آغاز عملیات اجرایی ۲۷۰ هزار شغل برکت در سال تولید؛ پشتیبانی ها و موانع ها در جمع خبرنگاران افزود: هفته گذشته ۳۰۰ هزار دوز واکسن را آماده کردیم.

وی ادامه داد: تولید یک میلیون دوز تا پایان اردیبهشت، براساس قولی که داده بودیم فراهم شده است و این کار محقق خواهد شد.

مخبر اظهار داشت: تا پایان خرداد امسال این عدد به ۳ تا ۳.۵ میلیون دوز می رسد. در تیرماه تولید این واکسن به ۱۲ میلیون دوز در ماه خواهد رسید و این تعداد واکسن تولید و در اختیار مبادی ذیربط قرار می گیرد.

مخبر خاطرنشان کرد: در مرداد ماه این تعداد به ۲۰ میلیون دوز و در شهریور ماه بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون دوز  خواهد رسید و این تعداد واکسن کوو ایران برکت را تحویل خواهیم داد.

وی در مورد مطالعات فاز سوم تست انسانی برکت گفت: فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن چند روزی است که شروع شده است.

مخبر افزود: ۲۰ هزار نفر در این مرحله وارد این طرح مطالعاتی می شوند و به نظر می رسد تزریق دوز اول واکسن به این افراد ظرف ۲ هفته به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه بعد از تزریق واکسن به این داوطلبان دوز دوم هم ۲۸ روز بعد باید انجام شود، گفت: وزارت بهداشت با جمع بندی این فاز، اجازه واکسیناسیون عمومی را خواهد داد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: باتوجه به نتایج بدست آمده در مرحله دوم تست انسانی این واکسن و نتایج امیدوارکننده فاز سوم اجازه واکسیناسیون عمومی صادر خواهد شد.

به گزارش ایرنا،‌ مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" پنجم اردیبهشت ماه آغاز شد. تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی اولین واکسن کرونا ایرانی از ۹ دی ماه آغاز و تا ۳۰ بهمن این واکسن به تمام داوطلبان این مرحله تزریق شد./ایرنا

کپی