اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

کشف 96 اسلحه جنگی و شکاری از خانه ای در پاسداران

کشف 96 اسلحه جنگی و شکاری از خانه ای در پاسداران

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به فروش سلاح و مهمات جنگی و شکاری در فضای مجازی کرده بود، خبر داد و گفت که از مخفیگاه این فرد ۹۶ قبضه انواع سلاح کشف شد.

به گزارش ایران آنلاین ، سردار علی ذوالقدری دراین باره گفت: رصد فضای مجازی از جمله اقداماتی است که پلیس امنیت نیز درحوزه‌های مربوط به خود مورد توجه قرار داده و در همین راستا نیز تاکنون تعدادی از مجرمان را در این فضا شناسایی و دستگیر و کانال‌ها و صفحات این افراد را نیز مسدود کرده است.

وی با اشاره به یکی از این پرونده ها افزود: مدتی قبل و در جریان همین رصدها ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، با فردی مواجه شدند که اقدام به انتشار آگهی خرید و فروش سلاح در فضای مجازی کرده بود. در همین راستا نیز رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند و با انجام یکسری اقدامات پلیسی مخفیگاه این فرد را در حوالی خیابان پاسداران مورد شناسایی قراردادند.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوز عملیات گفت: ماموران پلیس با حضور در مخفیگاه این فرد، او را دستگیر کرده و به مقر انتظامی انتقال دادند. همچنین از محل اختفای این فرد نیز بازرسی انجام شد که در جریان آن  ۴۸قبضه سلاح جنگی و ۴۷ قبضه سلاح غیر مجاز شکاری به همراه ۱۶۴ عدد تیر و کمان جنگی، ۳ هزار و ۲۴۲ عدد فشنگ جنگی و ۱۱۷ عدد فشنگ سلاح شکاری کشف و ضبط شد.

ذوالقدری با بیان اینکه متهم به جرم خود اعتراف کرد، گفت: برای این فرد پرونده ای تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

 

کپی