اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

موشک‌های مقاومت ظرف ۸ روز ۶۱ میلیون دلار به اسرائیل خسارت زده است

موشک‌های مقاومت ظرف ۸ روز ۶۱ میلیون دلار به اسرائیل خسارت زده است

یک روزنامه عبری زبان در گزارشی اعلام کرد، خسارت‌های ناشی از شلیک موشک‌ها از نوار غزه به اراضی اشغالی طی هشت روز مساوی با کل خسارت‌های ناشی از عملیات "صخره سخت" است که ۵۰ روز طول کشید.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: بیش از ۴۰۰۰ اسرائیلی تاکنون گزارشاتی را درباره خسارت‌های هنگفتی که به دلیل شلیک موشک‌ها از نوار غزه به منازل، ساختمان‌ها، خودروها و وسایل منزل و دیگر املاکشان وارد شد، ارائه کردند.

همچنین خسارت‌های سنگینی به کارخانه‌ها و انبارهای کالاها در شرکت‌ها و فروشگاه‌ها و مناطق کشاورزی واقع در منطقه غلاف غزه به دلیل آتش‌سوزی‌های ناشی از شلیک موشک‌ها وارد شده است.

این روزنامه در ادامه نوشت: طی عملیات نظامی اسرائیل حدود ۳۵۰۰ موشک از نوار غزه شلیک شد. طی عملیات "صخره سخت" در تابستان ۲۰۱۴ که ۵۰ روز طول کشید، ۴۵۰۰ موشک شلیک شد. طی این عملیات میزان خسارت‌های ناشی از شلیک موشک‌ها به املاک خصوصی در "اسرائیل" به حدود ۲۰۰ میلیون شکل(۶۱ میلیون دلار) رسید. طی عملیات کنونی حدود ۱۰۰ خانواده اسرائیلی از ساختمان‌هایشان که ویران شده بود به اماکن دیگر منتقل شدند.

هزینه جنگ برای ارتش اسرائیل به حدود ۱۲۰ میلیون شکل در روز(حدود ۳۷ میلیون دلار) می‌رسد. براساس این مسئله هزینه هشت روز جنگ ۹۶۰ میلیون شکل(۲۹۳ میلیون دلار) است.

هفت ژوئیه ۲۰۱۴ رژیم صهیونیستی جنگی را به نام صخره سخت علیه نوار غزه به راه انداخت که ۲۶ اوت به پایان رسید./ ایسنا

کپی