اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

پیام تظاهرکنندگان سوری‌ به دبیرکل سازمان ملل

پیام تظاهرکنندگان سوری‌ به دبیرکل سازمان ملل

صدها سوری با برگزاری تظاهرات مقابل مقر سازمان ملل در دمشق، خواهان محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی به عنوان جنایت‌کاران جنگی شدند.

به نقل از المیادین، صدها سوری در تجمع همبستگی خود با مردم فلسطین مقابل مقر سازمان ملل در دمشق شرکت کرده و بر لزوم مداخله فوری جامعه بین الملل برای توقف تجاوز رژیم صهیونیستی و کشتارهای آن در حق فلسطینی‌ها تاکید کردند و عنوان داشتند که سکوت در قبال جنایت‌های اسرائیل، به منزله مشارکت صریح و آشکار در این تجاوزات است.

شرکت کنندگان در این تجمع پرچم‌های سوریه و فلسطین و پلاکاردهایی در تاکید بر حمایت از مردم فلسطین و همبستگی با آنها در دست گرفتند.

آنها در پیامی به دبیرکل سازمان ملل خواهان لغو محاصره ظالمانه از نوار غزه و برداشتن موانع در کرانه باختری و محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی به عنوان جنایت‌کاران جنگی و ملزم کردن این رژیم به بازسازی تخریب‌هایش و پرداخت غرامت به آسیب دیدگان از این تجاوزات شدند.

در اردوگاه الشهداء در منطقه السیده زینب در سوریه نیز تظاهرات گسترده‌ای در حمایت از فلسطین و مخالفت با اقدامات رژیم صهیونیستی و تلاش‌هایش برای یهودی سازی محله الشیخ جراح برگزار شد. شرکت کنندگان حمایت مطلق خود را از مقاومت و پشتیبانی سوریه از مساله فلسطین اعلام کردند./ ایسنا

کپی