اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین و غزه شدند

نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین و غزه شدند

نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از “سکوت نهادهای بین المللی” انتقاد کردند و خواستار توقف حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین و غزه شدند.

محسن دهنوی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان اقلیت‌های‌ دینی مجلس یازدهم در محکومیت حملات اخیر رژیم صهیونیستی را به شرح زیر قرائت کرد:«در طی چند روز گذشته، رژیم صهیونیستی پس از به آتش کشیدن مسجد الاقصی قبله گاه اول مسلمین جهان، اقدامات وحشیانه و ناجوانمردانه‌ای را علیه مردم ستمدیده فلسطین در غزه انجام داده است و تحت هیچ شرایطی به کمترین حقوق افراد و ساکنان آن و همچنین مسلمانان ساکن فلسطین اشغالی احترام نگذاشته و منازل مردم بی دفاع در غزه را هدف گسترده جنگنده‌ها و موشک‌های خود قرار داده است و باعث به شهادت رسیدن بسیاری از زنان، مردان و کودکان بیگناه شده است. سکوت و بی تفاوتی هر انسان باایمانی، آزاده و باوجدان، خطایی نابخشودنی است که بی تردید در یاد و خاطره تاریخ باقی خواهد ماند.

در بحران سیاسی ایجاد شده در فلسطین اشغالی که دولت آن در حال تزلزل و از هم پاشیدگی است، نتانیاهو با ایجاد جنگی از پیش برنامه ریزی شده و نابرابر در صدد ایجاد انسجام احزاب مختلف صهیونیست‌هاست و برای رسیدن به این هدف شوم خود حاضر است صدها نفر از مردان، زنان و کودکان را در خون خود بغلطاند.

بدین وسیله اینجانبان ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکید می‌کنیم که سکوت و بی‌عملی نهادهای بین المللی چون سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر اساساً محلی از اعراب ندارد. در پایان ضمن ادای احترام به مردم فلسطین خواهان توقف حملات بی‌رحمانه به آنان بوده و برای موفقیت، پیروزی و امنیت و سلامتی آنان دعا می‌کنیم.»/ایسنا

کپی