اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می‌سازد

مدیر سابق تبلیغات گوگل موتور جستجوی بدون آگهی می‌سازد

شریدر راماس وامی مدیر سابق واحد تبلیغات و پیام‌های بازرگانی گوگل که شرکتی به نام نیوا را تأسیس کرده از راه اندازی یک موتور جستجوی فاقد تبلیغات خبر داده است.

 وی قصد دارد کاربران را از دست گوگل و پیام‌های تبلیغاتی هدفمند آن که با بررسی و جاسوسی از عادات وبگردی کاربران نمایش داده می‌شوند، رها کند.

وی هشدار داده اتکای بیش از حد گوگل به تبلیغات هدفمند کیفیت موتور جستجوی این شرکت را کاهش داده و هزینه‌های زیادی را به کاربران گوگل تحمیل کرده است.

راماس وامی در این مورد گفته است: من شخصاً فکر نمی‌کنم که محصولات رایگان پشتیبانی شده با نمایش تبلیغات در درازمدت برای مشتریان و برای مردم آمریکا خوب باشند. زیرا برای امثال گوگل بسیار سخت است که به آنچه من و شما، به عنوان کاربر و به عنوان مشتری این محصولات می‌خواهیم، وفادار بمانند.

وی که ۱۷ سال در گوگل کار کرده، ۷۷.۵ میلیون دلار بودجه برای راه اندازی موتور جستجوی غیر متکی به تبلیغات کنار گذاشته و معتقد است باید با فشار بر گوگل برای کاستن از رفتارهای انحصارطلبانه محیط مناسبی برای سایر کسب و کارها فراهم کرد. او زمان دقیق راه اندازی موتور جستجوی نیوا را اعلام نکرده است./مهر

کپی