اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

آتش سوزی جنگل‌های باشت مهار شد

آتش سوزی جنگل‌های باشت مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از مهار کامل آتش سوزی جنگل‌های باشت خبرداد.

«محمد محمدی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: هم اکنون تعدادی از نیروهای امدادی، مردمی و منابع طبیعی برای جلوگیری از شلعه ور شدن کُنده های باقی مانده و روشن شدن مجدد آتش در منطقه مستقر هستند.

وی اظهارکرد: نیروهای مردمی، تیپ ۴۸ فتح سپاه، سازمان های مردم نهاد، گروههای کوهنوردی، اعضای مدیریت بحران استان، شهرداران و اعضای ستاد بحران شهرستان های باشت، گچساران و چرام، ادارات کل منابع طبیعی، هلال احمر، محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس، دامپزشکی، نیروی انتظامی، صدا و سیما و اصحاب رسانه در مهار این آتش ما را کمک و همکاری کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای مهار این آتش سوزی ها ۲۸ سورتی پرواز از طریق بالگرد هلال احمر و دو بالگرد هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام که آبپاشی و انتقال نیروهایی امدادی و مردمی و تجهیزات و غذا به ارتفاعات انجام شدند و ۱۲ سورتی پرواز از این تعداد عملیات آپاشی توسط بالگردهای هوافضای سپاه بوده است.

یادآور می شود که آتش سوزی جنگل‌های ارتفاعات مناطق شاه بهرام، لار و شادگان شهرستان باشت حدود ساعت ۱۷ عصر روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز شده بود که با تلاش امدادگران نیروهای مختلف از هوا و زمین به دلیل سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید و یک مرحله مهار، سرانجام بامداد امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بطورکامل مهار شد.

گفتنی است که در سال گذشته ۲۵۵ هکتار از جنگل ها و مراتع باشت بر اثر آتش سوزی دچار خسارت شد. شهرستان باشت ۱۰۵ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

/ایسنا

کپی