اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

اراکی: کشورهایی مانند روسیه، چین، آفریقای جنوبی و برزیل باید جبهه جهانی مقاومت را ایجاد کنند

اراکی: کشورهایی مانند روسیه، چین، آفریقای جنوبی و برزیل باید جبهه جهانی مقاومت را ایجاد کنند

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: آمریکایی ها بدترین جنایت های تاریخ را در سراسر جهان و منطقه ما مرتکب می شوند. ما همه حکومت های آزادی خواه ومستقل جهان را فرا می خوانیم که به کمک مردم فلسطین بشتابند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: آمریکایی ها بدترین جنایت های تاریخ را در سراسر جهان و منطقه ما مرتکب می شوند. ما همه حکومت های آزادی خواه ومستقل جهان را فرا می خوانیم که به کمک مردم فلسطین بشتابند.

آیت الله محسن اراکی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه، امروز در تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه در حمایت از مردم فلسطین و محکومت حادثه تروریستی افغانستان عنوان کرد: تجمع امروزاین پیام را دارد که حوزه های علمیه کشور پشتیبان مظلومان عالم به خصوص مردم فلسطین و افغانستان هستند.

وی بابیان اینکه همه ما باید با جان و مال و هر آنچه در اختیار داریم به کمک مجاهدان فلسطین بشتابیم، اظهار کرد: شهدای فلسطین شهدای ما هستند و زنان فلسطین که در غم جوانانشان می سوزند مادر و خواهران ما هستند. اعلام می داریم به مجاهدان فلسطینی که شما تنها نیستید؛ زیرا یک ملت مقتدر و مقاوم به نام ملت ایران پشتیبان شما است.

وی تصریح کرد: بر هر مسلمانی واجب است که به کمک مردم فلسطین و مجاهدان غزه و همه کسانی که در محور محقاومت فعالیت می کنند بشتابد؛ زیرا یاری مردم غزه یک وظیفه شرعی و واجب قطعی برای مسلمین است و همه مسلمانان باید از دانش و جان مال و سلاح به یاری مردم فلسطین و غزه بشتابند.

وی ادامه داد: از کشورهایی که همجوار فلسطین هستند می خواهیم راه را برای رزمندگان جبهه مقاومت بازکنند تا همه به کمک مردم فلسطین بشتابند. امروز همه در آتشی که صهیونیست ها افروخته اند می سوزند.

 داعشی‌ها هم مثل صهیونیست ها ابزار آمریکا هستند؛ باید هم «مرگ بر آمریکا» گفت

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه امیدواریم که حکومت ها کمک کنند و ملت ها برخیزند و به یاری مردم فلسطین بشتابند، افزود: این زخم یکی از زخم هایی است که به وسیله آمریکا بر پیکره جامعه اسلامی وارد شده است

وی با تاکید بر اینکه آمریکا، افغانستان شریف را به خون آغتشته است، گفت: امروز مدرسه سیدالشهدای افغانستان به دست اعمال آمریکا به خون کشیده شده است و داعش مثل صهیونیست ها ابزار آمریکا هستند و باید هم مرگ بر آمریکا گفت و هم مرگ بر آن دست هایی که دختران و کودکان فلسطینی و افغان را به خاک و خون می کشند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: همزمان با بیرون بردن نیروها دستور میدهند که چنین کارهایی کنند تا ثابت شود که آنها باید باشند. این کار را در کشورهای دیگر هم انجام می دهند. آمریکایی ها بدترین جنایت های تاریخ را در سراسر جهان و منطقه ما مرتکب می شوند. ما همه حکومت های آزادی خواه ومستقل جهان را فرا می خوانیم که به کمک مردم فلسطین بشتابند.

وی بابیان اینکه جبهه مقاومت علیه آمریکا باید در شکل بین المللی ایجاد شود، اظهار کرد: کشورهایی مثل روسیه، چین، آفریقای جنوبی، برزیل و همه کشورهایی که اندکی استقلال دارند باید این جبهه جهانی را ایجاد کنند؛ زیرا آمریکا همان بلایی را بر سر ما می آورد که بر سر افغانستان و عراق در آورده است.

آیت الله اراکی بابیان اینکه از جبهه مقاومت می خواهیم که لشکر بین المللی مقاومت برای آزادی فلسطین و تحت اشغال آمریکا تشکیل دهد، گفت: امروز از سردار محور مقاومت، سردار قاآنی، پشتیبانی می کنیم و امیدوریم که لشکر قدس به لشکر جهانی مقاومتی شود که از همه جوانان دارای انگیزه جهادی استفاده کند این لشکر جهانی علیه آمریکا شکل گیرد و به فلسطینی های مجاهد نیز اعلام می کنیم که صبر کنید، زیرا صبح پیروزی نزدیک است و پایان شب سیاه سپید است./ ایسنا

کپی