اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
در نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش صورت گرفت؛

بررسی راهکارهای از سرگیری فعالیت باشگاه‌های ورزشی

بررسی راهکارهای از سرگیری فعالیت باشگاه‌های ورزشی

ستاد مقابله با کرونا در ورزش در چهل و پنجمین نشست خود راهکارهای از سرگیری فعالیت باشگاه‌های ورزشی را مورد بررسی قرار داد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در این نشست اظهار داشت: با پیگیری های وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفته های گذشته فرایند واکسیناسیون کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو توسط فدراسیون پزشکی ورزشی انجام شد و اکنون ورزشکاران با آرامش خاطر بیشتر تمرینات خود را برای افتخارآفرینی در توکیو پیگیری می کنند.

غلامرضا نوروزی در ادامه به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و افزود: بدون تردید جامعه ورزش مانند دیگر اقشار مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند تا روز به روز روند پاندمی کرونا در کشورمان نزولی و زنجیره انتقال کرونا قطع شود.

وی دغدغه این روزهای مجموعه ورزش کشور را فعالیت باشگاه‌های ورزشی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با توجه به پیگیری های وزارت ورزش و هم اندیشی که کارشناسان ستاد مقابله با کرونا در ورزش با بدنه تخصصی وزارت بهداشت دارند ساز و کار لازم برای فعالیت این صنف زحمتکش ورزش کشور اتخاذ شود.

همچنین دکتر سید اشکان اردیبهشت، دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی نیز طی سخنانی به ارائه گزارشی در خصوص شرایط فعالیت های ورزشی و درخواست ها و دغدغه های جامعه ورزش از ستاد مقابله با کرونا در ورزش پرداخت و بازنگری و ساماندهی پروتکل های بهداشتی رشته های مختلف ورزشی، بازگشایی باشگاه های ورزشی بر اساس طرح باشگاه ایمن و بررسی امکان برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی را به عنوان سه درخواست این فدراسیون به نمایندگان وزارت بهداشت ارائه کرد که این سه مهم در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، مهندس فرهادی پس از استماع دیدگاه اعضای ستاد ضمن قدردانی از اهتمام فدراسیون پزشکی ورزشی برای مقابله با کرونا در ورزش، دغدغه های باشگاه‌داران و مجموعه ورزش کشور را مبتنی بر واقعیت توصیف کرد و آمادگی وزارت بهداشت را برای برگزاری جلسات کارشناسی به منظور اتخاذ ساز و کار عملیاتی برای از سرگیری فعالیت باشگاه های ورزشی اعلام کرد.

وی خاطرنشان ساخت: این مهم مستلزم نظارت هرچه بیشتر و دقیق تر بر رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود و امیدواریم عملیاتی شود.  

در این جلسه نصرالله پریچهره، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گزارشی از شرایط فعالیت باشگاه های ورزشی و مشکلاتی که برای باشگاهداران و شاغلان در این باشگاه ها از بدو شیوع کرونا با آن مواجه شده اند، ارائه کرد و اظهار امیدواری کرد که با همراهی وزارت بهداشت و اتخاذ تدابیر لازم فعالیت های  این باشگاه ها به تدریج از سر گرفته شود./ ایرنا

کپی