اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ایجاد کریدور هوایی از اردن برای کمک به فلسطینی‌ها

ایجاد کریدور هوایی از اردن برای کمک به فلسطینی‌ها

دبیرکل سازمان خیریه اردن از تاسیس پل هوایی امدادرسانی از اردن به فلسطین اشغالی خبر داد.

 به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، حسین الشبلی، دبیرکل سازمان خیریه اردن خاطرنشان کرد، بر اساس دستورات عبدالله دوم، پادشاه این کشور یک پل هوایی امدادرسانی به فلسطین ایجاد شده است.

الشبلی در ادامه افزود که سازمان خیریه اردن در فرودگاه نظامی «مارکا» آماده استقبال از هواپیمای امدادرسانی از مراکش هستند که از طریق پل هوایی به سمت فلسطین منتقل خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد، این هواپیمای مراکشی یکی از مجموعه هواپیماهایی است که برای ادامه پل امدادی بنا به دستور پادشاه اردن وارد خواهد شد.

الشبلی ادامه داد، در راستای اجرای دستورالعمل‌های پادشاه اردن، یک کاروان حامل کمک‌های پزشکی و تجهیزات ضروری به رام الله، بیمارستان و غزه به منظور تأمین نیازهای پزشکی‌شان به ویژه در چنین زمانی ارسال شده است.

وی تاکید کرد: ما در کنار برادران فلسطینی می‌ایستیم و سازمان خیریه اردن در حال آماده‌سازی برای تجهیز کاروان‌هایی برای کمک به ملت فلسطین است.

دبیرکل سازمان خیریه اردن اظهار داشت، تلاش و همکاری در چنین شرایطی آسان نیست و هماهنگی بالایی بین نیروهای مسلح اردن و ارتش برای ارسال کمک‌ها با همکاری سازمان خیریه وجود دارد.

الشبلی در پایان گفت: سازمان خیریه اردن با مقامات سازمان بهداشت فلسطین برای شناسایی نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی در ارتباط است./ ایسنا

کپی