اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

قالیباف: ستاد هماهنگی مجلس و دولت جدید تشکیل شود

قالیباف: ستاد هماهنگی مجلس و دولت جدید تشکیل شود

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید به ضرورت تشکیل ستاد هماهنگی بین دولت جدید و مجلس گفت: هر دولتی که سر کار آمد باید با هماهنگی امور را پیش برده و گام‌های محکمی در انسجام این دو قوه برداشته شود.

به گزارش خانه ملت، «محمدباقر قالیباف» در نشست امروز دوشنبه شورای هماهنگی هیات رئیسه با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با تأکید بر ضرورت اولویت‌بندی در مجلس برای تحقق شعار سال در زمینه تولید و رفع موانع آن، گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه اولویت‌های کشور را احصاء کرده و گزارش آن در صحن برای نمایندگان ارائه می‌شود تا اولویت‌های مجلس به ویژه در زمینه نظارت بر ۶ قانون تصویب شده در حوزه تولید مشخص شود.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: این گزارش در دو بخش نظارت و تقنین کمک خواهد کرد تا موضوعاتی که اولویت بیشتری دارد شناسایی شوند. 

وی با برشمردن اهمیت تدوین قانون برنامه ۵ ساله هفتم توسعه، یادآور شد: امسال به عنوان سال پایانی قانون ۵ ساله ششم، باید در تدوین قانون برنامه هفتم دقت شود تا دولت آینده بر اساس اولویت‌ها و سیاستگذاری‌ها در حوزه اجرا حرکت کند.

قالیباف با اشاره به مسائل مربوط به حوزه‌های انتخابیه نمایندگان اظهار داشت: برخی مشکلات در حوزه‌های انتخابیه نمایندگان به ظاهر جزئی است اما همین مسائل کوچک، برای مردم منطقه بسیار مهم است که باید حل آن در دستور کار شورای هماهنگی مجلس باشد.

رییس قوه مقننه اضافه کرد: تشکیل ستاد هماهنگی بین دولت جدید و مجلس در آغاز کار دولت جدید نیز ضرورت دارد و لازم است هر دولتی که سر کار آمد با هماهنگی امور را پیش ببریم تا در آینده گام‌های محکمی در انسجام برداشته شود.

وی درباره اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس نیز گفت: این اقدام نیز باید با اولویت فرآیند رسیدگی به طرح‌ها و لوایح در صحن قرار بگیرد. این موضوع ضرورت دارد و کمیسیون‌ آیین‌نامه داخلی مجلس نیز باید به این موضوع ورود کند.

قالیباف با بیان اینکه روسای کمیسیون‌ها نظرات نهایی خود را برای اعمال در کمیسیون آیین‌نامه به رییس این کمیسیون ارائه کنند، خاطرنشان کرد: این مسئله به سرعت در بررسی‌ها کمک خواهد کرد و سبب می‌شود وقت و انرژی کمتری از صحن و کمیسیون‌ها گرفته شود./ایرنا

کپی