اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

نخست وزیر فلسطین: اسرائیل طرح‌های آتش بس را نادیده گرفته است

نخست وزیر فلسطین: اسرائیل طرح‌های آتش بس را نادیده گرفته است

«محمد اشتیه» نخست وزیر فلسطین به دنبال حملات مجدد نیروهای اشغالگر قدس به مناطقی از نوار غزه در هشتمین روز این حملات تاکید کرد: رژیم صهیونیستی طرح‌های آتش را نادیده گرفته است.

از تلویزیون العربی قطر، «محمد اشتیه» امروز (دوشنبه) در عین حال خواستار مداخله جامعه جهانی برای جلوگیری از تجاوزات رژیم صهیونیستی در نوار غزه شد.

وی تصریح کرد: ما از جامعه بین‌المللی می خواهیم تا جلوی تجاوزات ارتش اسراییل به غزه را بگیرند.

به گزارش این رسانه عربی، طی فقط نیم ساعت، ۸۰ حمله از سوی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه صورت گرفته و در مقابل رزمندگان مقاومت نیز به این حملات پاسخ داده اند.

نخست وزیر فلسطین: اسرائیل طرح‌های آتش بس را نادیده گرفته است

ارتش اشغالگر صهیونیستی برای هشتمین روز متوالی با به شهادت رساندن افزون بر ۲۰۰ فلسطینی و مجروح کردن بیش از ۱۲۵۰ نفر دیگر، به تجاوزهای گسترده خود علیه نوار غزه ادامه می‌دهد. در مقابل نیروهای مقاومت نیز به کشتارهای رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها و اماکن و تاسیسات غزه پاسخ می‌هد.

صبح امروز -  دوشنبه - جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک سری حملات بسیار شدید به مناطق مختلف غزه را از سر گرفتند. به گفته منابع محلی، حدود ۸۰ حمله در۳۰ دقیقه توسط اشغالگران صهیونیست به نوار غزه، منجر به قطعی برق در مناطق عمده‌ای از نوار غزه شد.

نخست وزیر فلسطین: اسرائیل طرح‌های آتش بس را نادیده گرفته است

خبرنگار تلویزیون العربی قطر گزارش داد: جنگنده‌ - بمب افکن های اسرائیل (رژیم صهیونیستی) علاوه بر هدف قرار دادن  مواضع حماس، مناطق کشاورزی در شمال نوار غزه و منطقه‌ای در شهر رفح در جنوب این منطقه را هدف بمباران هوایی خود قرار دادند.

العربی قطر همچنین در گزارش دیگری به نقل از پلیس رژیم صهیونیستی از بازداشت یک هزار فلسطینی در جریان درگیری با نیروهای اشغالگر قدس در سرزمین‌های اشغالی خبر داد و از رسانه‌های اسرائیلی گزارش کرد که ۲۰ درصد بازداشت شدگان از بین کودکان هستند./ ایرنا

 

کپی