اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

الجزیره نوع بمب‌های استفاده شده در حمله به برج "الجلاء" در غزه را مشخص کرد

الجزیره نوع بمب‌های استفاده شده در حمله به برج "الجلاء" در غزه را مشخص کرد

شبکه الجزیره طی تحقیقی از بمب‌های شدید الانفجار و ویرانگر استفاده شده توسط رژیم صهیونیستی برای تخریب برج الجلاء در غزه پرده برداشت.

 شبکه الجزیره از بمب‌های شدید الانفجار و ویرانگر استفاده شده توسط رژیم صهیونیستی برای تخریب برج الجلاء؛ محل استقرار شبکه‌ها و خبرگزاری‌های بین‌المللی در غزه ازجمله آسوشیتدپرس و الجزیره پرده برداشت.

الجزیره با انجام تحقیقاتی و با استناد به تحلیل تصاویر بمباران برج‌های غزه توسط کارشناسان نظامی اعلام کرد: به احتمال زیاد بمب‌های استفاده شده در این عملیات بمب‌های شدید الانفجار و ویرانگر "GBU-۳۱" و "GBU-۳۹" بوده است.

طبق این گزارش، بمب‌های GBU-۳۱ همچنین به نام "JDAM"، به معنای مهمات حمله مستقیم مشترک، شناخته می‌شوند و برای نفوذ به مکان‌های نظامی بسیار مستحکم ساخته شده‌اند.

الجزیره در ادامه گزارش داد که نتیجه گیری کارشناسان نظامی مذکور با ویدئوی منتشر شده توسط حساب کاربری نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در توییتر مطابقت دارد که نشان می‌دهد این مهمات توسط جنگنده‌های این رژیم بارگیری شده است.

این رسانه در ادامه آورده است که بمب‌های بالدار GBU-۳۹ به بمب‌های قطر کوچک معروف هستند و وزن آنها حدود ۱۱۰ کیلوگرم است.

ارتش این رژیم برج الجلاء در نوار غزه را طی حمله‌ای موشکی ویران کرد؛ برجی که دفاتر بسیاری از خبرگزاری‌های بین‌المللی و داخلی در آن قرار داشت.

در پی این حمله موشکی، برج ۱۱ طبقه‌ای الجلاء کاملا تخریب شد.

طبق گزارش رسانه‌ها انارتش اسرائیل چند ساعت پیش از حمله به این برج، خواستار تخلیه آن شده بود.

شبکه الجزیره و خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس، فرانسه و دفاتر شماری دیگر از رسانه‌های بین‌المللی و داخلی در این برج قرار داشت.

طبق گزارش الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی تنها چند دقیقه کوتاه به ساکنان و کارمندان برج الجلا پیش از بمباران آن فرصت داد تا وسایلشان را از این برج خارج کنند.

در بیانیه الجزیره در این باره آمده است: آنچه اسرائیل انجام داده عملی وحشیانه است که ایمنی روزنامه نگاران ما را هدف گرفته است تا از افشای حقیقت توسط آنها جلوگیری کند.

الجزیره در ادامه دولت رژیم صهیونیستی را مسئول این اتفاق دانست و اعلام کرد: اقدامات حقوقی لازم در این زمینه را انجام خواهیم داد./ ایسنا

کپی