اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار هزینه برای رهگیری هر موشک مقاومت

۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار هزینه برای رهگیری هر موشک مقاومت

منابع خبری عبری از میزان خسارت سنگین رژیم صهیونیستی در پی رهگیری موشک‌های شلیک شده توسط مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی پرده برداشتند.

خبرگزاری آناتولی در گزارشی به نقل از روزنامه عبری زبان اورشلیم پست اعلام کرد؛ رژیم صهیونیستی بابت رهگیری هر یک از موشک‌های شلیک شده از فلسطین متحمل ده‌ها هزار دلار ضرر می‌شود و این درحالی است که هزینه ساخت موشک‌های ساخت فلسطین بیش از چند صد دلار نیست.

این رسانه نوشت: هزینه یک موشک میان برد فلسطین ۳۰۰ تا ۸۰۰ دلار و دو یا سه برابر این رقم برای یک موشک دوربرد است و این درحالی است که هزینه ساخت هر موشک رهگیری برای سامانه‌های موسوم به گنبد آهنین اسرائیل ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار است.

روزنامه اورشلیم پست در ادامه به هزینه بسیار سنگین رهگیری موشک‌های ساخت فلسطین برای رژیم صهیونیستی اشاره کرد و نوشت: هزینه رهگیری موشک‌های فلسطین توسط سامانه گنبد آهنین بسیار بیشتر از هزینه موشک‌های حماس است و این هزینه برای هر رهگیری ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

از سوی دیگر، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت با اشاره به خسارت‌های رژیم صهیونیستی درپی حملات موشکی چند روز اخیر مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی، اذعان کرد: خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم طی چهار روز نخست عملیات "نگهبان دیوارها" (عملیات اخیر رژیم صهیونیستی علیه غزه) بیش از نیمی از خسارت وارد شده در جریان عملیات ۵۱ روزه موسوم به "صخره سخت" در سال ۲۰۱۴ بوده است.

این رسانه گزارش داد: از زمان آغاز عملیات در دوشنبه تا عصر جمعه، خسارات وارد شده به اموال خصوصی در جریان عملیات نگهبان دیوارها بالغ بر ۱۰۰ میلیون شکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) بوده و دهها میلیون شکل نیز خسارت به اموال عمومی وارد شده است. همچنین هزینه جنگ برای ارتش اسرائیل بیش از یک و نیم میلیارد شکل بوده است و این هزینه همچنان درحال افزایش است./ ایسنا

کپی