اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

ارتش اسراییل تروریست و فرماندهان آن جنایتکارند

ارتش اسراییل تروریست و فرماندهان آن جنایتکارند

یک خلبان سابق نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که ارتش این رژیم تروریست و فرماندهانش جنایتکار جنگی هستند.

سروان «یوناتان شابیرا» خلبان سابق ارتش رژیم صهیونیستی در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه تصریح کرد: ارتش اسرائیل "یک سازمان تروریستی است و فرماندهان آن جنایتکار جنگی هستند".

شابیرا در سال ۱۹۹۳ میلادی وارد ارتش رژیم صهیونیستی شد اما در جریان انتفاضه دوم فلسطینیان از ارتش استعفا داد.

وی گفت که پس از پیوستن به ارتش نظرش عوض شد و متوجه شد که وی "بخشی از یک سازمان تروریستی است".

این خلبان سابق ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد: "ارتش اسرائیل سازمانی تروریستی است و فرماندهانش جنایتکار جنگی هستند.. دولت اسرائیل یک دولت یهودیِ نژادپرست است که کل منطقه را به فاجعه می کشاند".

وی افزود: "من و بسیاری دیگر به این امر اعتقاد راسخ داریم اما همگان تمایل ندارند که آن را بر زبان بیاورند. این حقیقتی است که باید آن را بگویم".

شابیرا از جهانیان خواست که از فلسطینیان در قبال وضعیت کنونی حفاظت کنند زیرا آنها به دلایل نژادپرستانه به قتل می رسند و به حمایت گسترده برای متوقف کردن این فاجعه نیاز دارند.

وی از رسانه ها و ساختار نظام آموزشی رژیم صهیونیستی انتقاد و تصریح کرد که افراد، مورد شستشوی مغزی قرار می گیرند و از دیدن حقیقت منع شده اند و کودکان براساس یک نظام آموزشی نظامی صهیونیستی آموزش می بینند.

شابیرا افزود که آموزش هایی در راستای تشویق پیوستن به ارتش دیده است اما بعد از خدمت در نیروی هوایی و ریختن بمب روی سر غیرنظامیان فهمیده است که این اقدام، یک اقدام تروریستی است.

این خلبان سابق رژیم صهیونیستی تصریح کرد که چندین بار به خاطر مشارکت در اعتراضات فلسطینی ها در کرانه باختری رود اردن برای شکستن محاصره غزه بازداشت شده و به خاطر حمایت از فلسطینی ها و سخنرانی در سراسر جهان از همه کارهایش منفصل شده است.

وی خاطرنشان کرد: شستشوی مغزی از سوی رسانه ها و دولت و ارتش بسیار زیاد است.

شابیرا گفت که وی از ارتش استعفا داد و کمپینی را برای تشویق نظامیان دیگر برای استعفا به راه انداخت.

وی تصریح کرد که ۲۷ خلبان از سال ۲۰۰۳ میلادی تا امروز از ارتش استعفا داده اند.

ارتش رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه حمله همه جانبه هوایی و توپخانه ای خود علیه فلسطینی ها در نوار غزه را آغاز کرده است که براساس آخرین آمار، تاکنون به شهادت ۲۱۸ فلسطینی و زخمی شدن پنج هزار و ۶۰۴ نفر دیگر منجر شده است./ ایرنا

کپی