اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

بحرین: حملات اسرائیل باید متوقف شود

بحرین: حملات اسرائیل باید متوقف شود

وزیر خارجه بحرین اعلام کرد، کشورش به تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس شرقی پایبند است و باید جنگ فعلی در اراضی فلسطین پایان یابد.

به نقل از روسیا الیوم، عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر خارجه بحرین در نشست مجازی فوق العاده سازمان همکاری اسلامی پیرامون فلسطین گفت، بحرین از ملت فلسطین حمایت می‌کند و حملات رژیم صهیونیستی باید متوقف شود.

وی تاکید کرد، بحرین خواستار اتحاد تلاش‌های بین المللی برای برقراری امنیت، ثبات و صلح در منطقه حساسی است که دهه‌هاست از نبود امنیت و ثبات رنج می‌برد.

الزیانی افزود: خواستار تلاش در مسیر موازی برای شروع مذاکرات سیاسی با هدف دستیابی به راه حل سیاسی هستیم که امنیت و صلح عادلانه و پایدار را منطقه برقرار کند و ملت فلسطین بتوانند مطابق با قطعنامه های مشروع بین المللی، راه حل دو کشوری و طرح صلح عربی به حقوق مشروع خود برسند و کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس شرقی را تشکیل دهند.

سازمان همکاری اسلامی روز یکشنبه پیرامون تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین نشست مجازی تشکیل داد و در بیانیه پایانی خود اعلام کرد، رژیم صهیونیستی کاملاً مسئول نابسامانی اوضاع کنونی است./ ایسنا

کپی