اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ابوالفضل پورعرب : تحقیق و پژوهش به نقش‌های پیشنهادی بازیگر کمک می‌کند

ابوالفضل پورعرب : تحقیق و پژوهش به  نقش‌های پیشنهادی بازیگر کمک می‌کند

ابوالفضل پورعرب بازیگر سینما و تلویزیون درباره اهمیت تحقیق و پژوهش برای بازیگر گفت: یکی از نکات اساسی و مهم در بازیگری در ابتدا شناختن نقش است که لازمه آن شناخت، تحقیق و کنکاش درباره نقش‌ها است.

وی ادامه داد: زمانیکه فیلمنامه ارسال می‌شود در ابتدا در ناخوداگاه بازیگر اتفاقاتی می‌افتد که بتواند با نقشی که کارگردان تشخیص داده، هم ذات پنداری کند و با درنظرگرفتن مولفه‌های دیگری که در بازیگرها متفاوت است درنهایت برای پذیرفتن یا نپذیرفتن نقش تصمیم گیری کند.

بازیگر فیلم «عروس» همچنین گفت: معمولا در ایفای هرنقش موقعیت اجتماعی آن شخصیت را در اولویت قرار می‌دهم و اگر آنرا بفهمم سعی می‌کنم با چارچوب‌هایی که خودم دارم شخصیت را بازی کنم و در این مرحله قطعا تحقیقاتی نیز باید صورت پذیرد.

پورعرب خاطرنشان کرد: همه نقش‌هایی که تا به امروز بازی کرده‌ام را بدون درنظر گرفتن میزان فروش، دوست دارم و برای ایفای نقش‌های خوب که مردم هم دوست داشته باشند تلاش کردم و اگر هم خوب نشده از مردم عزیز عذرخواهی می‌کنم.

---

وی ادامه داد: در دهه‌های گذشته کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار و… برایم خیلی اهمیت نداشت اما امروز برایم جزء اولویت‌ها برای پذیرفتن نقش‌ها محسوب می‌شود. در گذشته سعی می‌کردم خود را با عوامل هماهنگ کنم اما امروز نگاهم متفاوت شده است.

این بازیگر سینمای ایران در پایان بیان داشت: به نظرم تحقیق و پژوهش در مورد نقش‌های پیشنهادی به بازیگر بسیار کمک می‌کند زیرا با پژوهش یک بازیگر می‌تواند ما به ازای بیرونی شخصیت را در جامعه امروزی پیدا کند و خود را بیشتر در قالب نقش پیدا کند.

گفتنی است، اختتامیه چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمایی به دبیری بهروز محمودی بختیاری خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود./ایلنا

بیشتر بخوانید

ابوالفضل پورعرب بعد از 28 سال در مورد " عروس " سخن گفت

وقتی اظهارات ابوالفضل پورعرب حاشیه ساز شد!

کپی