اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
در بیانیه‌ای تاکید شد؛

قدردانی نمایندگان از عملکرد انسجام‌بخش قالیباف

قدردانی نمایندگان از عملکرد انسجام‌بخش قالیباف

۲۴۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از اقدام وحدت آفرین رییس مجلس و عملکرد انسجام بخش وی در انتخابات ریاست جمهوری قدردانی کردند.

۲۴۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای از اقدام وحدت آفرین «محمدباقر قالیباف» و عملکرد انسجام بخش وی در انتخابات ریاست جمهوری قدردانی کردند.

در این بیانیه آمده است: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، از این جهت که تشکیل دهنده نخستین دولت گام دوم انقلاب است و هم از جهت سیاست ورزی، میدان مهمی برای فعالان سیاسی جبهه انقلاب است؛ به خصوص این که پس از ۸ سال باید دولتی روی کار بیاید که با تمرکز بر حوزه اقتصادی، وضعیت معیشتی مردم را سروسامان دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: حرکت‌های سیاسی مبتنی بر مبانی انقلاب اسلامی و پا گذاشتن روی عافیت‌طلبی شخصی برای نیل به اهداف بلند، لازمه این عرصه پیچیده و خطیر است.

نمایندگان مجلس با اشاره به اقدام رییس مجلس شورای اسلامی در پایبندی به عهد خود برای «وحدت جریانی» در جبهه انقلاب در این بیانیه تصریح کردند: با وجود آن که طبق نظرسنجی‌های معتبر، تخریب‌ها و تهمت‌ها، دیگر بر محبوبیت وی تاثیر منفی نداشت بلکه برعکس به مرور بر توان رای آوری وی دربرابر کاندیداهای جریان مقابل افزوده می‌شد، بار دیگر روحیه جهادی یک رزمنده را از جنس پا گذاشتن روی منافع شخصی که در میدان‌های نبرد دیده و شنیده‌ایم به رخ  کسانی کشید که در سال های اخیر از هیچ تهمت و برچسبی علیه او فروگذار نکردند.

نمایندگان در این بیانیه تاکید کردند: عرصه انتخابات سال جاری، نیاز به رفتارهای مومنانه از نوع چنین اقداماتی دارد و همین جا از همه نامزدهای جریان انقلاب دعوت می‌کنیم تا با توجه به حساسیت شرایط، وحدت جریانی را مدنظر داشته و با تمسک به این راهبرد مهم و پیروزی ساز و با اقدام انقلابی زمینه ساز پیروزی قاطع نامزد مورد اجماع جبهه انقلاب گردند.

در این بیانیه آمده است: باید در این راه از هرگونه چندصدایی درون گفتمانی در جریان رقابت‌های انتخاباتی پرهیز کنند تا ان شاء الله با تشکیل دولتی با مولفه‌های انقلابی که بارها در بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه‌ای ذکر شده است، شاهد پیشرفت همه جانبه، تحقق عدالت در عرصه مختلف و ثبات اقتصادی در کشور و حل مشکلات معیشتی مردم عزیز باشیم./ایرنا

کپی