اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

واگذاری زمین به متقاضیان صنایع کشاورزی/احیای ۱۵۵۷ واحد صنعتی راکد و‌ تعطیل

واگذاری زمین به متقاضیان صنایع کشاورزی/احیای ۱۵۵۷ واحد صنعتی راکد و‌ تعطیل

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به متقاضیان فعالیت در زمینه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، تسهیلات و زمین صنعتی واگذار می‌کنیم.

 علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای واگذاری زمین و تسهیلات به متقاضیان فعالیت در زمینه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی خبر داد.

وی در باره بازدیدهایی که از دو واحد تولیدی در شهرستان دماوند داشت، گفت: مشکل تأمین مواد اولیه کارخانه تولیدی تکاب اتصال ( تولیدکننده لوله و اتصالات پلی اتیلن) با افزایش ظرفیت در بورس حل می‌شود تا این واحد با ظرفیت کامل به تولید ادامه دهد.

وی بیان کرد: بانک صنعت و معدن مشکل تسهیلات واحد رادین صنعت رایان( تولید کننده واکسن دام و طیور) را نیز حل خواهد کرد و این شرکت به صورت مشارکتی با یک شرکت ترکیه‌ای فعالیت خود را آغاز می‌کند.

احیای ۱۵۵۷ واحد صنعتی راکد و‌ تعطیل در شهرکها و‌ نواحی صنعتی

وزیر صمت با بیان اینکه سال گذشته ۱۵۷۷ واحد صنعتی راکد و‌ تعطیل در شهرکها و‌ نواحی صنعتی به چرخه تولید بازگشت، گفت: امسال نیز برای احیا و راه اندازی مجدد ۱۸۰۰ واحد تعطیل و راکد درون شهرکها و نواحی صنعتی هدفگذاری و برنامه ریزی نموده ایم.

ارایه تسهیلات و زمین صنعتی برای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی

رزم حسینی در خصوص برنامه های وزارت صمت برای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، اضافه کرد: در این حوزه تسهیلات بانکی از محل تبصره ۱۸ و رونق تولید در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

وی همچنین بیان کرد: شهرکهای صنعتی نیز آمادگی برای واگذار زمین برای فعالیت این صنایع تبدیلی را دارد.

وزیر صمت تنظیم بازار در حوزه محصولات کشاورزی را بر عهده وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: بر اساس توافق انجام شده در ۲۰ اسفند ۱۳۹۹، تمرکز تنطیم بازار محصولات کشاورزی به عنوان سازمان متولی به وزارت جهاد واگذار شده است.

/فارس

کپی