اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
واکسیناسیون 75 سال به بالا از امروز شروع شد

کاهش 16 درصدی سفر در ایام تعطیلات عید فطر

کاهش 16 درصدی سفر در ایام تعطیلات عید فطر

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به کاهش تعداد شهرهای قرمز گفت: در ایام تعطیلات عید فطر شاهد کاهش سفرها بودیم و ۱۶ درصد نسبت به سال قبل در همین ایام کاهش تردد داشتیم.

 به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مواردی که از ویروس جهش یافته در کشور پیدا شده، تحت کنترل است و استان‌های جنوبی و شرقی باید  بیشتر رعایت کنند. استان سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان باید بشدت رعایت کنند که اقدامات خوب و بموقعی داشتند.
وی افزود: واکسیناسیون فاز اول که کادر بهداشت و درمان بودند، به پایان رسید و فاز دوم را آغاز کردیم و بخوبی رو به پایان است و از امروز واکسیناسیون ۷۵ سال به بالا آغاز می‌شود و محموله جدید واکسن‌ هم  فردا صبح به دستمان می‌رسد و بلافاصله توزیع خواهد شد. رئیسی ادامه داد: برای گروه سنی ۷۵ سال به بالا واکسن به تعداد کافی خواهیم داشت وآنان واکسینه خواهند شد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: افراد بالای ۸۵ سال که هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند، می‌توانند براساس تماسی که با آنان برقرار می‌شود و براساس ثبت‌نام صورت گرفته برای دریافت واکسن مراجعه کنند. هر گروه سنی که اعلام می‌شود نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت‌نام نیست. اسامی افراد را در سامانه‌ها داریم و با آنان تماس می‌گیریم یا پیامک می‌زنیم تا برای دریافت واکسن به ما مراجعه کنند. اگر در مدت زمان مشخص برای واکسیناسیون اقدام نکنند سهمیه واکسن هیچ کس نمی‌سوزد و نگران این موضوع نباشد.
رئیسی درباره کسانی که نقض قرنطینه می‌کنند، اظهار کرد: امروز قرار شد برای این افراد جریمه سنگینی درنظر گرفته شود زیرا فرد کرونا مثبتی که قرنطینه را رعایت نمی‌کند می‌تواند خیلی از افراد را آلوده کند. وی با بیان اینکه روند بیماری به شکل کلی در کشور نزولی است، تصریح کرد: همه استان‌ها روند نزولی را آغاز کردند اما دو یا سه استان‌ هنوز نیاز به مراقبت بیشتری دارند. استان آذربایجان شرقی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیاز به دقت و رعایت بیشتری دارند. به گفته وی خوشبختانه روند ورودی بیمارستانی و حوزه سرپایی کاهشی شده است.
کپی