اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا:

هنوز واکسن نزده‌ام

هنوز واکسن نزده‌ام

رئیس‌جمهوری گفت: من با صداقت به مردم عرض می‌کنم بنده هم که رئیس‌جمهور هستم هنوز واکسن نزده‌ام. ما هم در دولت عین خود مردم براساس سن واکسن تزریق می‌کنیم. من مسئول سطح بالایی را نمی‌شناسم که خارج از سند واکسیناسیون واکسن زده باشد.

 به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، یادآور شد: مردم عزیز ما این را بدانند ولو اینکه سلامت مسئولی به خطر بیفتد و آثارش از نظر سیاسی و اجتماعی زیاد باشد، ما کاملاً در چارچوب مقررات هستیم و مسئولان ما همه مقررات را مراعات کرده‌اند و بر  مبنای مقررات هم عمل می‌شود.
روحانی با اشاره  به گزارش‌هایی که امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح شد، گفت: خوشبختانه همه استان‌ها روند کاهشی و نزولی‌شان هم در ابتلا و هم در فوت شروع شده است. مردم در کنار روزه، پروتکل‌ها را رعایت کرده، در مغازه و بازار را بستند و از سفرها صرف‌نظر کردند. همه اینها دست به دست هم دادند و در کنار کادر پرتلاش درمان کمک کرد.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه شاهد شرایط بهتری هستیم، خاطرنشان کرد: شاید این تعبیر را بتوانیم بکنیم که در موج چهارم از پیک قطعاً عبور کردیم و در مسیر شرایط نزولی هستیم. البته به معنای تمام شدن نیست بلکه در مسیری قرار گرفتیم که با یاری هم می‌توانیم زودتر از پیک چهارم خلاص شویم. باید تلاش ما سریع‌تر کردن شیب کاهش‌ها باشد. باید تلاش کنیم به سمت پیک جدیدی حرکت نکنیم.
روحانی افزود: اینکه در فضای مجازی می‌نویسند برای افرادی که عمرشان رو به پایان است، واکسن می‌زنید و به جوانان واکسن نمی‌زنید، اشتباه است. وی تأکید کرد: کسی که بیشتر در خطر است، کسانی که سن‌شان بالا است و بیماری زمینه‌ای دارند، در اولویت هستند.
وی افزود: ما اگر براساس سند ملی واکسیناسیون عمل کنیم، میزان مرگ و میر به صورت چشمگیر کاهش می‌یابد. اگر واکسن به گروه‌های پرخطر تا مرداد ماه یعنی پایان دولت واکسن زده شود، کار بزرگی کردیم و مرگ و میر به‌صورت محسوس افت می‌کند.
 
تأکید روحانی بر سلامت انتخابات
وی در بخش پایانی این سخنرانی درباره انتخابات پیش‌رو گفت: ما برای انتخابات همه تلاش‌مان را انجام خواهیم داد که این انتخابات بخوبی و به سلامت، انجام شود. البته اینبار به معنای سلامت جان مردم؛ وگرنه انتخابات که سالم است. روحانی افزود: برای روز انتخابات پیش‌بینی لازم انجام گرفته که مردم بتوانند بخوبی و ‌راحتی و با تأیید همه پروتکل‌ها انتخابات را انجام بدهند. برای دوره تبلیغات هم قرارگاه ما این هفته همه پیش‌بینی‌ها را انجام می‌دهد و هفته آینده تصویب می‌کنیم. وی ادامه داد: تقاضای ما این است که حتی‌الامکان اجتماعات نباشد، اگر اجتماعی هست در فضای باز باشد، حتماً چارچوب‌های پروتکلی را دقیقاً مراعات کنند و حتی‌الامکان از فضای مجازی و تا حد ممکن از   صداوسیما استفاده شود.

 

کپی