اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش در کابل

هشدار سفارت آمریکا به شهروندانش در کابل

سفارت آمریکا در افغانستان امروز (شنبه) در پیامی با هشدار نسبت به افزایش خشونت‌ها در این کشور، از شهروندان آمریکایی خواست تا مراتب احتیاط را رعایت کنند.

 در هشدار امنیتی سفارت آمریکا در کابل آمده است: در پی اعیاد عموما خشونت‌ها در افغانستان افزایش می‌یابد. بنابراین به شهروندان آمریکایی یادآور می‌شویم که مراتب احتیاط را در اماکنی که عموما مردم تجمع می‌کنند، رعایت کنند.

روز جمعه دست‌کم ۱۲ تن در جریان وقوع انفجاری در یک مسجد در حومه پایتخت افغانستان کشته شدند و آرامش روز دوم آتش‌بس به مناسبت تعطیلات عید فطر میان طالبان و دولت کابل شکسته شد. ده‌ها تن هم در این انفجار زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را نپذیرفته و طالبان هم همدستی در آن را رد می‌کند.

پس از چندین هفته تشدید خشونت‌ها، افغان‌ها تازه شاهد توقف بی‌سابقه خشونت پس از آغاز آتش‌بس سه روزه میان شبه‌نظامیان طالبان و نیروهای دولتی افغانستان هستند که از پنجشنبه شروع شد.

انفجار روز جمعه پس از آن رخ داد که مقام‌های آمریکایی و افغان اعلام کردند، ایالات متحده به طور کامل از یک پایگاه هوایی مهم در قندهار، واقع در جنوب این کشور که سابقا پناهگاه طالبان بود، خارج شده است./ ایسنا

کپی